İzmir’de Kaydedildiği Uydurularak Paylaşılan Kepçe Operatörünün Hurdaya Ayrılan Uçakla Oynadığı Görülen Video ABD’nin Miami Kentinden

 

Bir operatörün ekskavatörün kepçesiyle tuttuğu hurdaya çıkan uçağı daireler çizerek uçurmanın keyfini çıkardığı görüntü bu defa İzmir’de kaydedildiği ve güncel olduğu iddiasıyla dolaşıma sokulmuş.

 

Kepçe operatörünün hurda uçakla oynadığı ana ait görüntü şöyle:

 


 

 

Metropol Haber‘in uydurduğu iddia Açık Haber, Absürt Haberler, Trajikomik Haberler gibi profiller tarafından da paylaşıldı.

 

ucak-kepce-operastoru-tarafindan-ucuruldu

 

Görüntü ne güncel ne İzmir’den.

 

İzmir’de bir uçak hurdaya ayrılmadan önce kepçe operatörü tarafından son kez uçurulduğu anı yansıttığı uydurulan görüntü ABD’nin Florida eyaletindeki Miami kentinde bulunan Opa Locka Havaalanı’nda (Miami-Opa Locka Executive Airport (OPF)) kaydedilmiş.

 

kepce-operatoru-ucak

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Vice Aviator (@vice.aviator)’in paylaştığı bir gönderi


Havacılık sektöründe çalışan vice.aviator mahlaslı kullanıcı, kepçe operatörünün hurdaya ayrılan uçakla oynadığı görüntüyü 23 Aralık 2020 tarihinde şu açıklamayla paylaşmış:

“Thought I’d jump on the bandwagon since everyone is reposting my video.. originally posted on my story and then shared by a great friend on @boneyardsafari. After leaving the airport this morning after my flight training, I decided to go and be an AvGeek and go look for the 707 that was recently scrapped. After no luck, I made a u-turn and saw that a Learjet was about to meet its fate. Little did I know, it was going for one last flight… and not the flight I thought! It’s unreal how quick the video went viral. Talk about right place at the right time… A big thank you to everyone who reposted it! Your support is deeply appreciated.”

 

Söz konusu metin Türkçemize şöyle çevrilebilir:

“Herkes videomu yeniden paylaştığı için ben de bu akıma atlayayım dedim.. ilk olarak hikayemde paylaşıldı ve ardından yakın arkadaşım @boneyardsafari tarafından paylaşıldı. Bu sabah uçuş eğitimimden sonra havalimanından ayrıldıktan sonra, gidip AvGeek olmaya ve yakın zamanda hurdaya çıkan 707’yi aramaya karar verdim. Şansım yaver gitmedikten sonra u dönüşü yaptım ve gördüm ki bir Learjet kaderiyle tanışmak üzereydi. Son bir uçuş için gittiğinden çok az haberim vardı… ve düşündüğüm uçuş değil! Videonun bu kadar hızlı viral olması harika. Doğru zamanda doğru yerde bulunmaktan bahset… Bunu yeniden paylaşan herkese çok teşekkür ederim! Desteğiniz için çok teşekkürler.”

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Vice Aviator (@vice.aviator)’in paylaştığı bir gönderi

 

 

Görüntü dolaşıma girdiği 2020 yılı Aralık ayında viral olmuştu.

 

 

 

Yorumunuzu yazınız...