CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun çadırda gecelediği Hatay’a özel jetle geldiği anı yansıttığı iddiasıyla paylaşılan fotoğraf güncel değil

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yeniden afet bölgesini ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, 10 Mart 2023 günü gecesi Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesinde bir çadırda kaldı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun çadırda gecelediği Hatay’a özel jetle geldiği anı yansıttığı iddiasıyla aşağıdaki eski tarihli fotoğraf dolaşıma sokulmuş.

 

kemal kilicdaroglu ozel jet

 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun özel uçaktan inerken görüntülendiği fotoğrafı güncel olduğu iddiasıyla servis eden paylaşım örnekleri şöyle sunulabilir:

 

Misvak Caps: “İşleri, güçleri algı! Kılıçdaroğlu Özel jetiyle şov yapacağı çadır bölgesine gitmiş.”

 

Yeni Akit: “CHP’de oyun bitmez! Çadır tiyatrosuna özel jet ile gitmiş!”

 

kilicdaroglu-cadir-ozel-ucak

 

İbrahim Melih Gökçek: “Hiç rezil oldum der mi?”

 

kilicdaroglu-ozel-ucak

 

Yurt içi seyahatlerinde tarifeli uçakla seyahat eden Kılıçdaroğlu’nun özel jet de kullandığı biliniyor.

Ancak, Kemal Kılıçdaroğlu’nun özel jetten inerken görüldüğü fotoğraf güncel değil.

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay, 8 Şubat günü saat 21:30’da Şanlıurfa Gap Havalimanı’ndan özel jetle Hatay’a gitmek üzere olan Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyetle selamlaştığını belirtmişti. Yani Kılıçdaroğlu, Hatay’a gündüz değil gece karanlığında iniş yapmıştı. Hâliyle bahsi geçen fotoğraf Kılıçdaroğlu’nun Hatay’a vardığı anı yansıtmıyor.

Tersine görsel arama ile taradığımızda görselin izine Kılıçdaroğlu’nun deprem bölgesine yaptığı ziyaretin öncesinde rastlayabiliyoruz.

Daha önce çeşitli haber sitelerinde ve sosyal medyada paylaşılan fotoğrafın -her ne kadar üzerinde AA filigranları olsa da- kaynağını henüz tespit edemedik.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun baş – vücut orantısızlığı nedeniyle fotoğrafın dijital düzenleme içermesi muhtemel görünüyor.

Her ne kadar paylaşılan fotoğraf üzerinde şüphe olsa da, Kemal Kılıçdaroğlu’nun aynı özel uçağı kullandığı farklı fotoğraflar mevcut.

Kılıçdaroğlu 2015 yılında aynı özel jeti kullanırken görüntülenmişti.

 

kemal kilicdaroglu ozel ucak
Kaynak: Ruşen Çakır

 

kemal kilicdaroglu ozel ucak izmir
Fotoğraf: Ege’nin Sesi

 

kemal kilicdaroglu ozel ucakla
Fotoğraf: Halkın Sesi

 

Kılıçdaroğlu, geçmişte yaptığı farklı konuşmalarda partisinin iktidara gelmesi hâlinde kamu filosundaki uçakların satılacağı vaadinde bulunmuştu.

 

Yorumunuzu yazınız...