İstanbul’da Topçular İstasyonunda İki Tramvayın 2018 Yılında Çarpıştığı Kazadan Görüntü, Güncel Olduğu Vurgusuyla Sunulmuş

 

 

Sosyal medya platformlarında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen hatta iki tramvayın bir istasyonda çarpıştığı kazadan görüntü güncel bir kazaya ait olduğu vurgusuyla dolaşıma sokulmuş.

 

Murat Özer (@muratozer_ist): “Çöküş dönemi..”

 

tramvay-carpisma

 

Mert Armağan (@MertArmagan53): “BANANE abi”


 

 

Güncel bir kazaya ait olduğu vurgusuyla kullanılan görüntü 2018 yılından.

 

tramvaylar-carpisti

 

15 Mart 2018 tarihinde gerçekleşen kazada Topkapı-Habibler hattındaki Topçular durağında bekleyen tramvaya, arkadan gelen bir tramvay çarpmıştı.

Eyüpsultan Topçular durağında bekleyen tramvaya, arkadan gelen başka bir tramvay çarpması sonucu bir makinist ve 13 yolcu yaralanmıştı.

 

 

 

Yapılan taramada, son dönemde İstanbul’da görseldeki boyutta bir tramvay / metro kazası yaşandığına dair bir ize rastlanamıyor.

Metro İstanbul tarafından yapılan paylaşılamlar incelendiğinde M5 hattı Fıstıkağacı İstasyonu bölgesinde 21 Nisan’ı 22 Nisan’a bağlayan gece işletme saatleri dışında eğitim amaçlı kullanılan yolcusuz iki trenin birbirine temas ettiğinin, trenlerin bu temas sonucu zarar gören kuplajlarının tamirinin sürdürüldüğünün duyurulduğu görülüyor (2 vagonunda birbirine teması sonucu kuplaj hasarının paylaşılan görseldeki kaza ile uyumlu olmadığı anlaşılıyor).

 


 

Yorumunuzu yazınız...