Uşak’ta Suriyeli Sığınmacının Türk Vatandaşını Bıçaklama Anını Yansıttığı İddiasıyla Paylaşılan Görüntü 2023 Yılı Şubat Ayında Aydın’da Kaydedilmiş

 

28 Mayıs 2023 günü gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turu öncesinde sosyal medya platformlarında Suriyeli sığınmacının Uşak’ta Türk vatandaşını bıçakladığı ana ait olduğu iddiasıyla bir görselin paylaşıldığı görüldü.

 

“Uşak’ta Suriyeli’nin Türk Vatandaşını bıçaklama anı

Sandığa gel vatanına sahip çık..”

 

suriyelinin-turk-vatandasini-bicaklama-ani-iddiasi

 

“Uşak’ta Suriyeli’nin Türk Vatandaşını bıçaklama anı” notuyla paylaşılan görüntü ne Aydın’dan, ne güncel ne de Suriyeli sığınmacının fail olduğu bir hadiseye ait.

Aydın’ın Efeler ilçe merkezi Orta Mahalle’de kaydedilen görüntü, 28 Şubat 2023 tarihinde basına yansımıştı.

Uyuşturucu maddeden adam yaralama olayına kadar pek çok suçtan 31 ayrı sabıka dosyası bulunan ve cezaevinden yeni çıkan T.E. adlı şahıs, uyuşturucu ve diğer suçlar olmak üzere çeşitli sabıkaları bulunan A.Y. isimli şahsı kaldırımın kenarına yatırıp yüzünden ve vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakla yaralamış.

Sokak ortasında yere yatırıp önce çeşitli yerlerinden yaraladığı kişinin kulağına bıçak saplayan ve Aydın Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalayarak gözaltına alınan şahsın Suriyeli olduğuna dair bir bilgi mevcut değil.

 

defalarca-bicakladi

 

 

Yorumunuzu yazınız...