Videodaki Kadının Türk Milletinden Nefret Ettiği ve Vatandaşlığını İptal Ettireceği Söylemi 2021 Yılı Nisan Ayından, 28 Mayıs 2023 Günü Yapılan Cumhurbaşkanı Seçimi İle İlgili Değil

Yanlış İddia

 

2. turu 28 Mayıs 2023 günü gerçekleşen Cumhurbaşkanı seçiminin ardından bir vatandaşın seçim sonucuna Türk milletinden nefret ettiğini ve vatandaşlığını iptal ettireceğini söyleyerek ve ağlayarak tepki verdiği iddiasıyla sosyal medya platformlarında eski tarihli ve seçimle ilintisiz bir video paylaşılmış.

 

İbrahim Melih Gökçek: “BİR İNSAN BU KADAR HAİN OLABİLİR… DEFOL GİT… VATANDAŞLIĞINI İPTAL ETTİRMEZSEN ÇOK ÜZÜLÜRÜZ…”

 

secim-vatandasligimi-iptal-ediyorum

 

Videonun 28 Mayıs 2023 günü gerçekleşen Cumhurbaşkanı seçiminin 2. turu ile bir ilgisi bulunmuyor.

 

 

Videoda ağladığı görülen kadın, geçmişte Sabancı ailesinden Hakan Sabancı ile birlikteliğiyle gündeme gelen Aygün Aydın.

Ayrıldığı Hakan Sabancı’nın aldırdığı tedbir kararını ihlâl ettiği için 3 gün zorlama hapsi yatan Aygün Aydın, “Siz Türk toplumu olarak gerçekten inanılmaz derecede insanların mutluluklarını kıskanan şerefsiz bir milletsiniz. Vatandaşlığımı da mümkün olan en kısa sürede iptal ediyorum. Allah hepinizin belasını versin. Bu kadar iki yüzlü bir millet olamaz. O kadar ödleksiniz ki. Pisliğinizde boğulun. sözlerini Instagram hesabında 30 Nisan 2021 günü paylaştığı hikâyede kullanmış.

Bahsi geçen aktarım 2021 yılında sosyal medya platformlarına ve haber sitelerine yansımıştı.

 


Yorumunuzu yazınız...