Ülkemize Kaçak Yollarla Giren Afgan Çobanın Ağrı’da Diğer Çobanı ve Ev Sahiplerini Katlettiği İleri Sürülen 2023 Yılı Ocak Ayından Hadisede Eşini ve Çobanını Öldüren Şahsın İntihar Ettiği Tespit Edilmiş

 

14 – 28 Mayıs 2023 tarihlerinde gerçekleşen Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimlerinin ardından sosyal medya platformlarında ülkemize kaçak yolla giren Suriyelilerin ve Afganların işlediği cinayete ait olduğu iddiasıyla farklı görüntülerin sosyal medya platformlarında ve mesajlaşma uygulamalarında paylaşıldığı görüldü.

Bu görüntülerden biri Ağrı’da çobanlık yapan bir Afgan’ın katliam yaptığı iddiasıyla paylaşılan videoydu.

Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde, kaçak yollardan ülkemize geldiği tahmin edilen ve çobanlık yapan Afgan’ın tartıştığı diğer çoban arkadaşını, ardından da oturduğu evin sahibi olan çifti, pompalı tüfekle vurarak öldürdüğü iddiasıyla yerde yatan ceset görüntüsü DHA’nın haberi kaynak gösterilerek paylaşılmış.

“Kaçak Afgan çoban diğer çoban ve ev sahiplerini öldürdü” iddiasıyla paylaşılan görüntü güncel değil, 2023 yılı Ocak ayından.

Ağrı’nın Eleşkirt ilçesindeki Değirmenoluğu köyünde Gökser ailesinin evine giden köylüler Şirvan ve İlhami Gökser çifti ile ismi belirlenemeyen Afganistan uyruklu çobanın cansız bedeni ile karşılaşmıştı.

Yaşanan cinayet basına ilk önce Afganistan uyruklu çobanın tartıştığı çoban arkadaşı ile oturduğu evin sahibi olan çifti pompalı tüfekle vurarak öldürdüğü, katil zanlısının arandığı şeklinde yansımıştı.

 

Fatih Ergin: “Ağrı’da kaçak Afgan çoban katliam yaptı. Tartıştığı diğer çobanı ve ev sahiplerini pompalı tüfekle öldürdü… Mevlüt Çavuşoğlu, babasının çoban bulamamasından yakındığını söyleyip Suriyeli-Afgan işgücünü(!) savunuyordu! Türk çiftçisini tarlasına küstürenlerin Türkiye yüzyılı!”

 

Yeniçağ: “Çobanlık yapan kaçak Afgan katliam yaptı. Bakan Çavuşoğlu ‘babam çoban bulamıyor, hepsini gönderemeyiz’ diyordu”

 

afgan-coban-katliam-iddiasi

 

Ancak cinayetle ilgili sürdürülen soruşturmada İlhami Gökser’in, tartıştığı Afganistan uyruklu çobanı kesici bir aletle ile eşi Şirvan Gökser’i ise tabanca ile öldürdükten sonra aynı silahla intihar ettiği belirlenmiş.

Haberin kaynağı DHA‘nın aktarımının ilk versiyonu şöyleydi:

“AĞRI’nın Eleşkirt ilçesinde Afganistan uyruklu çoban, tartıştığı çoban arkadaşı ile oturduğu evin sahibi olan çifti pompalı tüfekle vurarak öldürdü.
Olay, sabah saatlerinde ilçe merkezine 13 kilometre uzaklıktaki Değirmenoluğu köyünde meydana geldi. Afganistan uyruklu çoban, tartıştığı çoban arkadaşını, ardından da oturduğu evin sahibi olan çifti, pompalı tüfekle vurarak öldürdü. Şüpheli kaçarken, bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri geldi. Jandarma, kaçan çobanı yakalamak için çalışma başlattı.”

DHA “Çoban, tartıştığı arkadaşı ile ev sahibi çifti pompalı tüfekle öldürdü” başlıklı haberinin ardından “Eşi ile Afgan çobanı öldürüp intihar etmiş” başlıklı bir haber geçerek 3 kişinin cesedinin bulunduğu olayda, ev sahibi İlhami Gökser’in, eşi Şirvan Gökser ile Afganistan uyruklu çobanı öldürdükten sonra intihar ettiğinin belirtildiğini aktarmıştı.

 

2 Yorumlar

  1. ÖZGÜR MEYDAN Reply

    ATATÜRK ” ARABİSTAN ÜLKELERİ SİYASETİNE KARIŞMAYIN , SORARLARSA YARDIMCI OLUNUZ “. DEMİŞKEN. HÜKÜMET EDENLER
    ORANIN BOZUK SOSYAL HAYATINI BURAYA GETİRDİLER .

  2. Hayrullah Taşkın Reply

    Evin reisi karısını ve Afgan çobanı tüfekle vurduktan sonra intihar etmiş.

Yorumunuzu yazınız...