ABD’de Bir Müze Bekçisi Tarafından 2500 Yıllık Mumyaya Tecavüz Edildiği İddiası Doğru Değil

Yanlış İddia

 

İstanbul’da bir hayvanat bahçesindeki timsaha tecavüz edildiği yönündeki absürt iddianın Kirpice.com adlı internet sitesinde yayımlanan parodi aktarıma dayandığını daha önce aktarmıştık. Bugünkü konumuz da yine gerçek sanılan “tecavüz” temalı bir diğer parodi içerik. Ancak bu defa tecavüz mağduru olarak 2500 yıllık bir mumya konu edilmiş.

ABD’nin başkenti Washington D.C. eyaletindeki Smithsonian müzesinde gece bekçiliği yapan James Monroe adlı şahsın 2500 yıllık bir mumyaya tecavüz ettiğinin tespit edildiği sanılmıştı.

Beyaz Gazete‘nin aktarımıyla örnekleyelim:

ABD’de 2 bin 500 yıllık mumyaya tecavüz

 

ABD’nin başkenti Washington’da akıllara durgunluk veren bir cinsel sapkınlık olayı yaşandı.

 

Dünyaca ünlü doğa tarihi müzesinde gece bekçiliği yapan 44 yaşındaki James Monroe 2 bin 500 yıllık Mısırlı mumyaya tecavüz ettiği ortaya çıktı. Mısır koleksiyonunda bulunan, M.Ö. 500 yılına ait üst sınıftaki bir erkek mumyaya tecavüz ettiği güvenlik kamera kayıtlarında ortaya çıkan Monroe tutuklandı. Mumyada ise küçük deformeler olduğu belirlendi.

 

 

Bu müze de geçtiğimiz günlerde yaşanan olay bu kadarı da olmaz dedirten cinstendi. Mısır koleksiyonunda bulunan 2 bin 500 yıllık üst sınıf bir erkeğe ait olan mumyaya 9 yıldır gece bekçiliği yapan 44 yaşındaki James Monroe tecavüz ettiği ortaya çıktı.

 

Daha önce örnek çalışan ilan edilen fakat boşandıktan sonra psikolojisinin bozulduğu ve garip tavırlar sergilediği belirlenen Monroe mumyanın cam vitrinini açarak tecüvüz ettiği güvenlik kayıtlarında belirlendi.

 

Mumyada küçük deformelerin fark edilmesi üzerine güvenlik kayıtları incelemeye alındı. Kameraların başındaki görevli görüntüleri gördüğünde gözlerine inanamadı, mesai arkadaşının cam vitrini açarak mumyaya tecavüz ettiğini görmesi üzerine hemen ilgili birime iletti.

 

Polise görüntülerin gitmesi üzerine Monroe tutuklanırken mahkeme sürecinin başlatılabilmesi için psikolojik durumunun tespiti için psikaytri kliniğine sevk edildi. Yapılan incelemeler sonrası mumyanın kasık bölgesinde küçük deformeler olduğu belirlendi.

 

Görüntülerin iğrenç olduğunu belirten D.C Emniyet Müdürü Cathy Lanier Lynn, ‘Mumya gerçekten cinsel suçlarının kurbanı değil, James Monroe’nun ruhsal sorununun yol açtığı davranışların kurbanı’ dedi.

mumyaya tecavuz

 

Sanılanın aksine Smithsonian’da bir müze bekçisi tarafından 2500 yıllık mumyaya tecavüz edilmedi. İddia, World News Daily Report adlı parodi içerik yayımlayan internet sitesinin aktarımına dayanıyor.

 

mumya tecavuz

 

World News Daily Report’un internet sitesi incelendiğinde sitenin alt kısmında yer alan bölümde sitedeki yer alan haberlerin kurgusal olduğu, yazılarda yer alan karakterlerin gerçek olmadığına dair notun yer aldığı görülebiliyor.

World News Daily Report assumes all responsibility for the satirical nature of its articles and for the fictional nature of their content. All characters appearing in the articles in this website – even those based on real people – are entirely fictional and any resemblance between them and any person, living, dead or undead, is purely a miracle.

World News Daily Report, makalelerinin hiciv niteliği ve içeriklerinin kurgusal niteliği için tüm sorumluluğu üstlenir. Bu web sitesindeki makalelerde görünen tüm karakterler – gerçek insanlara dayananlar bile – tamamen kurgusaldır ve onlarla yaşayan, ölü veya ölümsüz herhangi bir kişi arasındaki benzerlik tamamen bir mucizedir. (Google Translate tarafından çevrilmiştir)

 

world daily news report

 

World News Daily Report, sitesinin Hakkımızda bölümünde yer alan Sorumluluk Reddi kısmında da internet sitesinde yer alan bilgilerin eğlence amaçlı olduğunu yazıların hiciv niteliği taşıdığını ve içeriklerin kurgusal nitelikte olduğunu aktarmış.

Daha önce Malumatfurus.org‘da bahse konu internet sitesinde yayımlanmasının ardından gerçek sanılan Fransa’da 3 Michelin yıldızlı restoran şefinin restoranında müşterilerine sunduğu krem sufleye sperm koyduğu, bu nedenle 37 müşterinin cinsel yolla bulaşan hastalığa yakalandığı, Fransız şefin krem sufleye sperm koyduğunu itiraf ettiği ve kurduğu restorandan istifa ettiği ve ABD’nin Connecticut eyaletinde yaşayan 84 yaşındaki bir adamın 62 yıl boyunca karısıyla konuşmamak için sağır ve dilsiz taklidi yaptığı iddialarına da değinmiştik.

Gerçek Sanılan Parodi / Hiciv İçerikler” başlıklı yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz…

 

muze mumya tecavuz

 

Yorumunuzu yazınız...