Gerede İmam Hatip Lisesinde Öğrencilere Tecavüz Edildiği İddiası Yanlış Anlamanın Ürünü

Sosyal medyada ve çeşitli internet sitelerinde geçtiğimiz haftalarda Gerede İmam Hatip Lisesinde hademe ve idareciler tarafından öğrencilere tecavüz edildiğine yönelik bir iddianın paylaşıldığına şahit olduk.

 

Gerede İmam Hatip Lisesinde hademe ve idareciler tarafından öğrencilere tecavüz edildiğine yönelik iddiayı içeren paylaşım
Gerede İmam Hatip Lisesinde hademe ve idareciler tarafından öğrencilere tecavüz edildiğine yönelik iddiayı içeren paylaşım

 

Gerede İmam Hatipte tecavüz ! Bir hademe 3 öğretmen 30 çocuğa aylarca tecavüz etmiş !! yayın yasağı var.” şeklinde aktarılan bu iddiaya yönelik Gerede’den ulaştığımız kişilerden bir teyit alamadık.

İddiaya ilişkin arşiv taraması yaptığımızda ise bambaşka bir gerçekle karşılaştık.

Gerede İmam Hatip Lisesinde hademe ve idareciler tarafından öğrencilere tecavüz edildiği iddiası aslında 2016’da Gerger İmam Hatip Lisesi’nde yaşandığı belirtilen vakanın yanlış aktarılmasından ibaret.

2016 yılı Kasım ayında Gerger İmam Hatip Lisesinde 30 öğrencinin cinsel istismara uğradığı, Gerger Sulh Ceza Mahkemesinin kararıyla cinsel istismar skandalına yayın yasağı getirildiği iddiası basına yansımıştı. Gerger İmam Hatip Lisesinde yaşanan tecavüz skandalına ilişkin kullanılan ifadelerin aynısının Gerede İmam Hatip Lisesi için kullanıldığı anlaşılıyor.

Hülasa, “Gerger İmam Hatip Lisesi” zaman içerisinde kulaktan kulağa oyunundaki gibi dönüşerek “Gerede İmam Hatip Lisesi“ne dönüşmüş.

 

Yorumunuzu yazınız...