Bir Adamın Karısıyla Konuşmamak İçin 62 Yıldır Sağır Dilsiz Taklidi Yaptığı İddiası Doğru Değil

Yanlış İddia

 

Bazı haber sitelerinde ve sosyal medyada platformlarında yer alan paylaşımlara göre ABD’nin Connecticut eyaletinde yaşayan 84 yaşındaki bir adamın 62 yıl boyunca karısıyla konuşmamak için sağır ve dilsiz taklidi yaptığı iddia edildi.

Bahse konu paylaşımlarda karısını dinlememek için 62 yıl boyunca sağır ve dilsiz taklidi yapan adamın 62 yıl boyunca 6 çocuk ve 13 toruna sahip olduğu ailesinin aslında gerçeği bilmediği, eşinin kendisi ile iletişim kurmak için işaret dilini dahi öğrendiğini ancak gerçeğin adamın bir karaoke gecesinde şarkı söylerken karısına yakalandığında ortaya çıktığı, bu olayın ardından karısının boşanma davası açtığı gibi ifadeler yer aldı.

Bir adamın karısıyla konuşmamak için 62 yıl sağır dilsiz taklidi yaptığı iddiasını içeren bazı haber ve paylaşımlar şu şekilde:

 

sağır taklidi yapan adam

 

Bir adamın karısıyla konuşmamak için 62 yıl sağır ve dilsiz taklidi yaptığı iddiasını içeren haber

 

Bir adamın karısıyla konuşmamak için 62 yıl sağır ve dilsiz taklidi yaptığı iddiasını içeren haber

 

Bir Adamın Karısıyla Konuşmamak İçin 62 Yıldır Sağır Dilsiz Taklidi Yaptığı İddiasının Gerçek Sanan Haber Sitesi Paylaşımı
Bir Adamın Karısıyla Konuşmamak İçin 62 Yıldır Sağır Dilsiz Taklidi Yaptığı İddiasının Gerçek Sanan Haber Sitesi Paylaşımı

Bir Adamın Karısıyla Konuşmamak İçin 62 Yıl Sağır ve Dilsiz Taklidi Yaptığı İddiası Aslında Parodi

ABD’nin Connecticut eyaletindeki 84 yaşındaki Barry Dawson isimli  kişinin eşiyle konuşmamak için 62 yıl boyunca  sağır ve dilsiz taklidi yaptığı, eşinin kendisi ile iletişim kurmak için işaret dilini dahi öğrendiği, eşi Dawson’u bir Youtube videosunda karaoke yaparken görene kadar 62 yıl boyunca 6 çocuk ve 13 toruna sahip ailede kimsenin aslında gerçeği bilmediği iddiası aslında parodi bir habere dayanıyor.

Söz konusu iddialarda kaynak olarak World News Daily Report’un internet sitesinde yayınlanan haber gösteriliyor.

 

Haberin içeriğinde ilgili iddianın yer verildiği doğru. Ancak World News Daily Report’un internet sitesi incelendiğinde sitenin alt kısmında yer alan bölümde sitedeki yer alan haberlerin kurgusal olduğu, yazılarda yer alan karakterlerin gerçek olmadığına dair notun yer aldığı görülebiliyor.

 

World News Daily Report assumes all responsibility for the satirical nature of its articles and for the fictional nature of their content. All characters appearing in the articles in this website – even those based on real people – are entirely fictional and any resemblance between them and any person, living, dead or undead, is purely a miracle.

World News Daily Report, makalelerinin hiciv niteliği ve içeriklerinin kurgusal niteliği için tüm sorumluluğu üstlenir. Bu web sitesindeki makalelerde görünen tüm karakterler - gerçek insanlara dayananlar bile - tamamen kurgusaldır ve onlarla yaşayan, ölü veya ölümsüz herhangi bir kişi arasındaki benzerlik tamamen bir mucizedir. (Google Translate tarafından çevrilmiştir)

 

 

World News Daily Report, sitesinin Hakkımızda bölümünde yer alan Sorumluluk Reddi kısmında da internet sitesinde yer alan bilgilerin eğlence amaçlı olduğunu yazıların hiciv niteliği taşıdığını ve içeriklerin kurgusal nitelikte olduğunu aktarmış.

 

sağır taklidi yapan adam

 

Yorumunuzu yazınız...