Fotoğraftaki Kadının Edirne’de Alkollüyken Dengesini Kaybedip Başını Vurup Girdiği Komadan 94 Gün Sonra Uyanıp Bira İstediği İddiası Doğru Değil

Yanlış İddia

 

Edirne’de alkollüyken dengesini kaybedip başını vuran kadının 94 gün sonra komadan uyandığı ve bira istediği” iddiası gerçeği yansıtmıyor.

İddianın kaynağı Daily Trakya adlı Twitter profiline dayanıyor.

 

edirne-komadan-uyanan-kadin-bira

 

Bahse konu iddiayla birlikte paylaşılan fotoğraf, ABD’de bir saldırı sonrası iki yıl komada kaldıktan sonra uyanan ve saldırganın erkek kardeşi olduğu yönünde ifade veren 51 yaşındaki Wanda Palmer adlı kadın.

 

2 yil sonra komadan uyanan kadin

 

Wanda Palmer, Haziran 2020’de ABD’nin Batı Virginia eyaletinde yer alan Cottageville kasabasındaki evinde kanlar içinde bilincini kaybetmiş bir şekilde polis tarafından bulunmuştu. Komaya girdikten 2 yıl sonra bilinci yerine gelen Wanda Palmer, kendisine saldıranın erkek kardeşi Daniel Palmer olduğunu açıklamıştı. Polis, suçlanan erkek kardeşi yakalayarak tutuklamıştı.

Kasabanın şerifi, sosyal medya hesabı üzerinden Wanda Palmer’ın komadan uyandığını, erkek kardeşi Daniel Palmer’ın saldırıyı yapan kişi olduğunu belirttiğini duyurmuştu.

 

 

Edirne’de iddia edildiği gibi alkollüyken başını vurup girdiği komadan uyandıktan sonra bira isteyen bir kadının varlığına dair bir bulgu mevcut değil.

İddiayı dolaşıma sokan Daily Trakya adlı Twitter profili paylaştığı (yüksek etkileşim alan) asparagaslarla dikkat çekiyor.

Daily Trakya, 2022 yılı Ramazan ayı başlangıcında Edirne’de “Ramazan ayında dükkan açılmaz” diyen kişinin dükkan sahibinden dayak yediği yönündeki gerçeği yansıtmadığı tespit edilen iddiayı dolaşıma sokmuştu.

 

ramazan ayinin ilk dayagi edirneden

 

Benzer şekilde, Edirne’de bir hayırseverin yazları soğuk bira akan çeşme yaptırdığı ve Edirne’de yanlışlıkla maaşının 330 katı para yatırılan kişiden haber alınamadığı gibi asılsız iddialar da bahsi geçen profilden yayılmıştı.

 

* Kapak fotoğrafı: Wanda Palmer – Facebook / Jackson Bölgesi Polisi

Yorumunuzu yazınız...