Kadın Garsonun Restoranda Kendisini Taciz Eden Erkek Müşterileri Dövdüğü Video Mizansen

 

Bir restoranda kendisini taciz eden 2 erkek müşteriyi döven (tabiri caizse paketleyen) kadın garsonun görüldüğü video aslında bir gün önce meydana gelen olaydan esinlenerek kaydedilmiş mizanseni yansıtıyor.

 

cinli kadin karateci garson

cinli kadin karateci garson

 

Gerçek bir hadiseye ait sanılan video, Çin Halk Cumhuriyeti’nin Şantung (Shandong) adlı eyaletinin batısındaki Jinan şehrinde bulunan Çin’in “hot pot” olarak bilinen geleneksel yemek restoranında 9 Ekim 2020 tarihinde kaydedilmiş.

 

 

Videoda erkekleri pataklayan Jiang Yuhuan adlı kadın garson aslında söz konusu restoranın sahibi. Güveç restoranının yan işi olduğunu ve asıl işinin bir boks spor salonu işletmek olduğunu belirten Yuhuan aslında profesyonel dövüş sporcusu ve Taekwondo şampiyonu.

Videodaki dövüş, 8 Ekim 2020 tarihinde aynı restoranda meydana gelen hadiseden esinlenerek canlandırılmış.

Jiang Yuhuan,  yeterli sayıda olmadığı için çalışanlarına yardım ederken kendisini rahatsız eden sarhoş bir müşteriye yeteneklerini sergileyeceği anda müşterinin arkadaşının özür dilemesiyle konunun kapandığını; ancak, ertesi gün bu hadiseyi düşünerek sinirlendiğini ve gerçek olması hâlinde nasıl sonuçlanacağını göstermek, kadınları kendilerini savunma becerilerini geliştirmek için cesaretlendirmek ve erkeklere uyarıda bulunmak için bu videoyu kaydettiğini belirtmiş.

Videoyla ilgili yaptığı açıklamada Yuhuan, “Bu videoyu kadınları tacize uğradıklarında cesurca yanıt vermeleri için cesaretlendirmek için yayınladım. Aynı zamanda tüm erkeklere alkol aldıktan sonra davranışlarına dikkat etmeleri gerektiğini de hatırlatmak istedim.” ifadelerini kullanmış.

Ulusal Elit Tekvando Şampiyonasını ve Shandong Eyalet Oyunları Şampiyonasını kazanan Jiang Yuhuan’ın yeteneklerini sergilediği kayıtlara sanal alemde rastlamak mümkün.

 

cinli kadin karateci

 

jiang yuhuan

 

 

Video, “bir kafedeki güvenlik kameralarına yansıyan görüntüde iki adamı bir güzel pataklayan bir kadını görüntülüyor” benzeri notlarla Youtube’da paylaşılmıştı.

 

 

Twitter’da da video gerçek sanılarak aktarılmıştı.

 

Tansu Yeğen:

 

“Female Bruce Lee” (“Dişi Bruce Lee”)

 

https://twitter.com/TansuYegen/status/1535209972459622400

 

Videonun arka planına daha önce Fatabyyano ve Teyit.org da değinmişti.

Yorumunuzu yazınız...