19 Haziran 2022 günü erken seçim yapılacağı iddiası geçmişte farklı isimlerce ileri sürülmüştü.

Tespit edebildiğimiz “yatan kupon” örneklerini paylaşalım.

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, 25 Kasım 2021 tarihli “AKP İstanbul il başkanı, erken seçimi ağzından mı kaçırdı?” başlıklı köşe yazısında “Ankara’dan güvendiği bir kaynağın” kendisine seçimlerin 19 Haziran 2022’de yapılacağını söylediğini belirtmişti.

““O ayıya ben de hakkımı helal etmiyorum!..” başlıklı yazımı önceki gün kaleme alırken Ankara’da sıcak siyasetin tam göbeğinde olan bir dostum aradı. Yazıya ara verdim çünkü anlattıkları çok önemliydi ve bilgilerinin sağlamlığına her zaman güvenirim.

Dostum, Devlet Bahçeli ve Tayyip Erdoğan’ın peş peşe yaptıkları açıklamaları değerlendirdikten sonra, “Tayyip bey görevi Mücahit Arslan’a verdi. 19 Haziran 2022’de seçim yapılacakmış gibi hazırlıklara başladılar” dedi. Ortalık yanıp kavrulurken  ve Cumhur İttifakı ortaklarından keskin bir dille “seçim 2023’de” açıklamaları gelirken dostumun bu iddiasına “şaşırmadım” desem yalan olur. Kendisine de hayret ettiğimi açık bir dille belirttim. Ha bu arada, Mücahit Arslan’ın kim olduğunu bilmeyenler için bir ara not vereyim; gerçek adı Ali İhsan Arslan’dır. AKP Ankara milletvekili Ali İhsan Arslan ta en başından beri Tayyip Erdoğan’ın gerçek kara kutusudur. O çevrelerde kendisine adı ile değil de Mücahit olarak hitap edilir.”

 

erken secim 19 haziran 2022

 

Ahmet Takan’ın Korkusuz’daki ““Bay Kemal” 14 Ağustos’ta gününü görür mü?..” başlıklı 11 Ağustos 2022 tarihli yazısında Kasım ayında yapılacak bir erken seçim için rest çekilme beklentisinin bahsi geçmişti.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Erdoğan-Bahçeli görüşmesinden erken seçim kararı çıktığını ileri sürmüş ve  “Geçen aylarda Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli’nin görüşmesinde 19 Haziran’da seçim kararı aldılar. Benim tahminimce ve aldığımız duyumlarca da bu şekilde. Türkiye’de bir baskın seçim olacak” ifadelerini kullanmıştı.

 

 

Mustafa Selanik de 19 Haziran gününde ısrarcıydı.

19 Haziran 2022 erken seçim tarihidir….NOKTA

 

Seçim için 19 Haziran 2022 demiştim değil mi? Unutmamak lazım😉

 

Ali Babacan: Her an seçim kararı alınabilir….. 19 Haziran 2022 son sözüm

 

Arkadaşlar DM den erken seçimi sorup durmayın…19 Haziran 2022 dedik daa😂

 

1.5 ay önce 19 Haziran 2022 erken seçim demiştim…Hatırlıyorsunuz değil mi? Unutmayın😉

 

Erken seçim tarihini duyunca, ısınmaya başladım… 19 Haziran 2022 ye kadar bu durumdayım😂

 

19 Haziran erken seçim dedik, dediğimiz olmasın diye erken seçimi 1 hafta sonraya almışlar😂😂

 

mustafa selanik erken secim

 

Ankara Kuşu adlı Twitter profili de “2022 yılının Mart veya Nisan ayında erken seçim var. Yeni net bilgidir yayabilirsiniz.” ve “Erken seçim için tarih tahminim; 27 Mart 2022gibi paylaşımlarla yanılmıştı.

 

Yorumunuzu yazınız...