Katar’da Yayın Yapan Bir TV Kanalındaki Programa Katılan Kadının Kendisine ‘Başını Örtmezsen Yerin Cehennem‘ Diyen Erkeğe Tepki Gösterdiği Anı Yansıttığı İddiasıyla Paylaşılan Video Irak Merkezli Bir TV Kanalında Yayınlanan Komedi Programındaki Kamera Şakasından Alıntı

 

 

Bir kadının imam olduğu ileri sürülen bir erkeğe tepki gösterdiği video sosyal medya platformlarında “Katar’da yayın yapan kanalın kadın sunucusunun kendisine ‘başını örtmezsen yerin cehennem’ diyen konuğa saldırdığı” iddiasıyla paylaşılmış.

 

Bahsi geçen video:

 


 

Hatalı aktarım içeren paylaşımlar şöyle örneklenebilir:

 

Türker Ertürk (@Orsatramola): “Katar’da yayın yapan tv kanalında kadın sunucu, programa katılan ve yayında kendisine “başını örtmezsen yerin cehennem” diyen yobaza tokat atıp meyve suyu septikten sonra boş bardağıda kafasına fırlattı. Helal olsun bu kadına.”

 

basini-ortmezsen-yerin-cehennem-diyene

 

Bircan Yıldırım (@BRCNYLDRM78): “Katar’da yayın yapan tv kanalında kadın sunucuya yayın sorasında programa katılan kişi “başını örtmezsen yerin cehennem” dedi. Sunucu kadın, önce tokat attı, sonra meyve suyunu adama septikten sonra boş bardağıda kafasına fırlattı. Kendini Allah yerine koyup, haddini bilmezsen bildirirler.”

 

 

 

23 DERECE (@yirmiucderece): “Kendisine imam diyen bir şahıs, televizyon programında Kuveyt’li genç bir kadına; “başörtüsü takmazsan kötüler gibisin ve yerin cehennem” dedi. ➖Sözde imamın sözleri üzerine kadın gereğini yaptı. @Ateist_TV”

 

Bir Garip Ecevit (@ilk_57): “Katar’da yayın yapan bir TV kanalında kadın sunucu, programa katılan ve yayında kendisine “başını örtmezsen yerin cehennem” diyen yobaza tokat atıp meyve suyu serptikten sonra boş bardağıda kafasına fırlatan bu kadına helal olsun.”

 

Esref Larsen (@esreflarsen): “Katar’da bir televizyon programında kadın sunucu, kendisine “başını örtmezsen yerin cehennem” diyen konuğuna tokat atıp bardak fırlatıyor.”

 

Naim Babüroğlu (@NaimBaburoglu): “Katar’da TV’de kadın sunucu, yayında kendisine “başını örtmezsen yerin cehennem” diyen adama tokat atıyor, ardından meyve suyu ve bardağı kafasına fırlatıyor. Kadın cesurdur…”

 

Katar’dan bir TV kanalındaki programda bir kadının kendisine ‘başını örtmezsen yerin cehennem’ diyen imama tepki gösterdiği anı yansıttığı iddiasıyla paylaşılan video, Irak merkezli bir TV kanalında yayınlanan komedi programındaki kamera şakasından alıntı.

 

Görüntü, Asya TV (Asia TV / Asia Network Television / قناة آسيا الفضائية) adlı Irak merkezli bir TV kanalında 2020 yılında Ramazan ayında yayınlanan komedi programından alınmış.

 

basini-ortmezsen-cehenneme-gideceksin

 

Iraklı aktris ve komedyen Amani Alaa’nın konuk olduğu komedi programında kendisine provokatif söylemlerde bulunarak bir kamera şakası yapılmış (Programın aşağıdaki bağlantıdaki tam kaydı izlendiğinde 30.00’da program sunucunun konuğuna bir kamera şakası yapıldığını söylediği duyuluyor).

 

Programın sunuculuğu üstlenen Iraklı aktör Tony Wissam’ın (توني) ve Jassim Al-Fahd (جاسم الفهد) rol aldığı komedi programı “Amani Alaa ve Şeyh’in savaşı (Kaf wa Maqlab / برنامج كف ومقلب)” başlığıyla Youtube’e yüklenmiş.

 

 

Programın açılış ve kapanış bölümlerinde yer alan jenerikte Tony Wissam ve Jassim Al-Fahd’ın şarkı söyleyip dans ettiği görülüyor.

 

 

 

Adı geçen programın farklı bölümlerinde aynı mizansenle farklı konuklara provokatif söylemlerle şaka yapıldığı görülüyor.

 

 

 

 

 

Program konuklarını geren söylemlerde bulunan kişinin bir imam değil, Jassim Al-Fahd adlı aktör olduğu anlaşılıyor.

 

 

Yorumunuzu yazınız...