Ergün Diler ve Abdurrahim Boynukalın’ın Hürriyet Baskını

Ergün Diler, Takvim Gazetesi’nde yayımlanan 13 Eylül 2015 tarihli “Cizre’de Bizans” başlıklı köşe yazısında, Cizre’deki gerilimi konu edinmiş ve Abdurrahim Boynukalın’ın Hürriyet Gazetesi’ne yönelik eylemine değinmiş:

Onlar Almanlar'ın yardımlarını esirgemedikleri Cizre'de üst perdeden konuşurken bilerek ya da bilmeyerek birileri Almanlar'ın Türkiye'deki en büyük ortağı Aydın Bey'in medyasının önüne gidiyor ve protesto ediyordu. AK Parti milletvekili Abdurrahim Boynukalın orada olsa da taşlı sopalı eylemler ondan habersiz yapılıyordu.

Ergün Güler’in aklayıcı role girmesi gayet ilginç.

Öncelikle saldırıdaki Abdurrahim Boynukalın’in rolüna ilişkin Hürriyet Gazetesi’nin yayımladığı son videolar ve yayımladığı haber metinleri tam tersini ima ediyor:

6 Eylül Pazar gecesi saat 23.15’te, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir televizyon kanalında yayınlanan söyleşisindeki bazı sözlerin www.hurriyet.com.tr’de veriliş şekline tepki gösteren yaklaşık 200 kişilik saldırgan grup, Hürriyet’in önüne geldi.  Grubun baş aktörlerinden olan Abdurrahim Boynukalın’ın yaptığı konuşma ile birlikte Hürriyet’in bahçesinden içeri girerek taş ve sopalarla gazete binasına saldıran gruptakiler,  bazı güvenlik görevlilerini de yaraladı. Saldırganlar polis ekiplerinin gelmesi üzerine bahçe dışına çıkarıldılar ancak gece geç saatlere kadar dağılmayarak tehdit ve hakaret içeren sloganlar attılar.

 

Boynukalın, Hürriyet Gazetesi’ne düzenlenen saldırının ardından sloganlar atan saldırgan kalabalığa “Hürriyet Gazetesi’ne tehditkâr bir içerikle” seslenmişti. Daha sonrasında “Hürriyet’e dokunuyoruz, Paralel yapı yerinden zıplıyor. Paralel yapıya dokunuyoruz, CHP zıplıyor. Hepsine birden dokunuyoruz, PKK zıplıyor. Ne oluyorsa yani?” ifadesini kullanmıştı. Abdurrahim Boynukalın ayrıca, Hürriyet Gazetesi’nin konu hakkındaki ilgili bir haberi paylaştığı tweet’in altına, “Kırılan camlarla bileklerimi kessem barışır mıyız cnm?” diye yazmıştı.

 

Anadolu Ajansı’nın (AA) röportaj yaptığı Boynukalın, “Biz AK Parti Gençlik Kolları olarak da kendi içimizdeki bütün insanlarla beraber yine bu medya organlarının önünde eylem yapmaya devam edeceğiz. Buna alışmaya başlasınlar artık” dedi.

 

Yayımlanan videoda şu ifadeler kullanılıyor: “Şey kısmına takılmışlar herhalde, ‘sonuçlar ne olursa olsun…’ Sonuç ne olursa olsun başkan yapacağız kardeşim. Ahmet Hakan’ın damağı filan düşmüş sinirden. Acayip korkaktır Ahmet Hakan. Ben bugün Nişantaşı’nda evinin önüne gitmeyi düşünüyordum. Gidecektim böyle bekleyecektim gel bakalım buraya filan diye. İkinci şeyde de aynı şekilde. Sedat Ergin terliyor, merliyor. Bunlar dayak yememişler hiç. Bizim hatamız bunlara zamanında dayak atmamak olmuş. Dayak yeselerdi…”

 

Soner Yalçın Tarzı Okuma Sanatı, Ekmeleddin İhsanoğlu ve Yalçın Bayer

Soner Yalçın’ın olayları ve kişileri nasıl okuma yetisine (!!!) sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. İsterse sizi dünyanın diğer ucunda bir kişiyle örgütsel ilişki içinde olduğunuzu gösterebilecek manipülasyon yeteneğine sahiptir. Bunun benzer bir örneğini Sözcü Gazetesi’nde yayımlanan 9 Eylül 2015 tarihli “Kim bu Boynukalın” başlıklı yazıda görebiliyoruz.

Kısaca özetleyecek olursak, allem edip kallem edip Hürriyet Gazetesi’ne yapılan saldırıyı örgütleyen Ak Partili Abdurrahim Boynukalın’ı, dedesi üzerinden Kahire bağlantısıyla Ekmeleddin İhsanoğlu’yla irtibatlandırmış.

Cümlealemin gönderdiği bilimum yazıyı ve zerzevatı köşesine kopyalayıp  yapıştırmasıyla bilinen “emeksiz köşe yazarı” Yalçın Bayer ise Hürriyet Gazetesi’nde yayımlanan “Rejim değişikliği saldırısı” başlıklı 11 Eylül 2015 tarihli “köşe kopyalaması”nda Soner Yalçın’ın yaptığı savurmalara yer vermiş.

Ancak ertesi gün, yani 12 Eylül 2015 tarihinde Ekmeleddin İhsanoğlu’ndan gelen “yalanlama” açıklamasını da tabiki dakika geçirmeden köşesine yapıştırmayı ihmal etmemiş.

İhsanoğlu'ndan açıklama
Bugün Hürriyet Gazetesi, Yeter söz milletin" köşenizde başka bir gazetede yer alan 'Kim bu Boynukalın' başlığı altında yapılan haberden alıntılar yapılmıştır. 'Rejim Değişikliği Saldırısı' başlığı altında yazılan Hürriyet gazetesine yapılan menfur saldırı ile ilgili Abdurrahim Boynukalın'ı dedesinin Kahire'de bulunduğu ve bu süre içerisinde rahmetli babam ile ilişkilendirildiği iddia edilmektedir. Hürriyet gazetesi ile basına yöneltilen saldırıları şiddetle kınadığım gibi basını da, sorumsuzca iddialara yer vermesini de aynı şekilde kınıyorum. Bu şekilde hayali bir bağlantı kurmaya ve bir takım temelsiz suçlamaları anlamsız bulmaktayım. Bu açıklamayı yayınlamanızı saygılarımla rica ederim.
Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu

“Kılavuzu Soner Yalçın olanın köşesi düzeltmeden kurtulmaz” diye bir tabi oluşturabiliriz bu minvalde.

 

* NOT: Abdurrahim Boynukalın’ın isminin geçtiği, köşe yazarlarının ilgili yazılarındaki hataların aktarıldığı yazımızın bağlantısına Bakırköy 5. Sulh ve Ceza Hakimliği’nin 03.07.2018 tarihli 2018/4888 değişik iş sayılı kararıyla 5651 Sayılı Kanunun 9. maddesinde belirtildiği şekilde hak ihlalinin oluştuğu gerekçesiyle engelleme gerçekleştirilmişti.

Yorumunuzu yazınız...