ABD’de Düşen UFO’dan Kurtulan Uzaylı Çocuğun Görüldüğü Sanılarak Paylaşılan Görüntü Aslında Jules Adlı Filmin Tanıtım Çalışması

Yanlış İddia

 

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) düşen bir uzay aracından kurtulan uzaylı çocuğun kamuya açık alanda dolaşırken görüntülendiği iddiasıyla bir video sosyal medya platformlarında paylaşıldı.

 

mühendisyen (@muhendisyenn): “Uzaylı olduğu söylenen çocuğun görüntüleri sosyal medyada gündem oldu. Görüntünün adresi Amerika, ufo yani uzay aracı düşüşü sonrasında kurtulan çocuk olduğu söyleniyor. Görüntüdeki çocuğun ise gayet sağlıklı bir insan olduğu söylendi..”

 

uzayli-oldugu-soylenen-cocuk

 

Bol “söyleniyor” “söylendi” soslu, etkileşim peşindeki paylaşımdaki aktarım gerçeği yansıtmıyor.

 

 

Düşen UFO’dan kurtulan uzaylı çocuğun toplu taşımada ve alışveriş merkezlerinde görüntülendiği iddiasıyla paylaşılan video aslında 2023 ABD yapımı bilim kurgu komedi türündeki Jules adlı filmin tanıtım faaliyetine ait.

 

jules-uzayli

 

Marc Turtletaub tarafından yönetilen, senaryosu Gavin Steckler tarafından yazılan, başrolünü Ben Kingsley’in üstlendiği Jules‘ün konusunu bir uzaylının küçük bir kasabaya düşmesinin ardından gelişen olaylar oluşturuyor.

 

Dostluk, sevgi ve aile kavramlarını da işleyen bilim kurgu türündeki Jules, küçük bir batı Pensilvanya kasabasında yaşayan Milton adında yaşlı bir adamın ve Jules adlı uzaylının arkadaşlığını ve onların dünyayı kurtarmak için verdiği mücadeleyi konu alıyor.

Milton, emekli bir mühendistir ve emekliliğinden sonra sessiz bir hayat sürmektedir. Bir gün, Milton’ın arka bahçesine bir UFO düşer ve UFO’dan Jules adında bir uzaylı çıkar.

Jules, Milton ile iletişim kuramaz ve Milton, Jules’u nasıl geri göndereceğini bilemez. Milton, Jules’u kendi evinde saklamaya karar verir ve Jules ile bir arkadaşlık kurar. Jules, Milton’a dünya hakkında çok şey öğretir ve Milton, Jules’un yardımıyla yeni bir hayata başlar.

Ancak, zamanla, Jules’un varlığı kasabada şüphe uyandırır. Kasaba halkı, Jules’un bir tehdit olduğunu düşünür ve Milton’ı Jules’u teslim etmesi için zorlar. Milton, Jules’u teslim etmek istemez ve Jules’u korumak için kasaba halkı ile savaşır.

 

jules-film-alien

 

Filmden paylaşılan karelerde ve fragmanda Jade Quon tarafından canlandırılan Jules adlı uzaylı karakter görülebiliyor.

 

 

 

ABD’de ilk gösterimi 2023 yılı Mart ayında yapıldıktan sonra 11 Ağustos 2023 günü vizyona giren Jules’e yönelik ilgi uyandırmak için yürütülen pazarlama çalışması kapsamında uzaylı karakterinin kostümünü giyen dublör, New York’ta alışveriş merkezi ve metro gibi halka açık alanlarda dolaştırılmış.

PR çalışmasından görüntüler sosyal medya platformlarında ve Youtube gibi video paylaşım platformlarında “Jules trene biniyor” ya da “Jules sokaklarda yürüyor” gibi ifadelerle paylaşıldı.

 

https://www.youtube.com/watch?v=v3LqRlnRdfs

https://www.youtube.com/watch?v=16Vta_IM3E4

 

 

Yorumunuzu yazınız...