Sanılanın Aksine Sergen Yalçın Kariyeri Boyunca Attığı Golleri Daha Önce Kafasında ve Fizikî Ortamda Çizdiğini Farklı Ortamlarda Dile Getirmişti

 

 

Şu an Beşiktaş JK’nın teknik direktörlük görevini üstlenen Sergen Yalçın’ın İstanbul Başakşehir FK ile yaptığı Türkiye Kupası yarı final maçı sonrasında A Spor muhabiri Sercan Dikme’nin sorusuna verdiği yanıt futbol odaklı sosyal medya profillerince paylaşılmaya başlandı.

 

Sercan Dikme: “Önceden çizdiğiniz golleri attınız hep.”
Sergen Yalçın: “Kim anlatıyor bunları sana?”
SD: “Siz de söylemiştiniz hocam.”
SY: “Allah Allah.”

 

çocukken çizdiği goller

 

Sercan Dikme’nin “çocukken hayalinizde çizdiğiniz resimde bütün golleri öyle attınız çizdiğiniz golleri” sözüne Sergen Yalçın “kim anlatıyor bunları sana” yanıtını vermişti. Dikme ise “siz de söylemiştiniz hocam” demişti.

 

 

 

Eski millî futbolcu, futbol yorumcusu ve teknik direktörlük gibi unvanları haiz Sergen Yalçın, kariyeri boyunca attığı (birbirinden güzel) golleri daha önce kafasında ve kâğıda çizdiğini daha önce farklı yayınlarda dile getirmişti.

 

 

Örneğin Sergen Yalçın 2016 yılında katıldığı Rıdvan Dilmen’in sunduğu Adil Oyun adlı programda, Beşiktaş altyapısında Serpil Hamdi Tüzün’ün direktifi doğrultusunda her gün kağıda 10 tane gol pozisyonu çizdiğini ve bunun futbol kariyerine büyük fayda sağladığını söylemişti (Aşağıdaki bağlantıdaki yayının 15:39-17:50 arasındaki bölümde Yalçın’ın ifadelerini izleyebilirsiniz).

 

 

Sergen Yalçın’ın kullandığı ifadeler şu şekildeydi:

“Sosyal hayatımda futboldan konuşmayı çok sevmiyorum. Oynarken de konuşmazdım. Oynarken öyle iyi işler yapıyordum ki, gittiğimiz yerlerde sürekli pohpohlanınca kendimizi dev aynasında görüyorduk. Benim kafa yapımla ayağa gidiş mesafesi hemen hemen hiç yok gibiydi. Düşündüklerinizi anında sahada yapabilmek zordur. İkisini birlikte yapmak zor iştir. Karşındaki oyuncudan 1 saniye önce düşünmen lazım. Küçüklüğümde bunlara çok çalıştım. Kafamda pozisyon üretir, sonra da onları kaleme alıp çizerdim. Her gün 10 tane gol yazardım. Kafamda o pozisyonları kendim başlatıp, finali ben yapıp golü atardım. Her gün bu çizimleri yapa yapa o kadar geliştim ki. Öyle goller anlatırım ki zamanında hepsini kağıda çizmişimdir. Bunu da bana ortaokul 1’e giderken Serpil Hamdi Tüzün hocamız öğretmişti. O kadar çok yazdım ki gol kalmadı

 

sergen yalçın serpil hamdi tüzün

 

Yalçın’ın küçükken yaptığı çizimler olduğu iddiasıyla aşağıdaki görsel de haber sitelerinde paylaşılmıştı:

 

sergen yalçın çizim

 

Beşiktaş’ın YouTube kanalında 31 Aralık 2020 günü yayınlanan “Taraftar Soruyor | Sergen Yalçın” başlıklı kayıtta da Sergen Yalçın “attığım golleri maçtan önce kafamda çizer, ertesi gün de atardım” ifadelerini kullanmıştı.

 

 

Sergen Yalçın’ın kullandığı ifadeler şu şekildeydi:

“Frikik atmak çok öğrenilecek bir şey değil, çalışarak da geliştirilecek bir şey değil. Ben gözlerimi kapatsam yine atarım. Bakmayla falan alakası yok, onlar hikaye. Hayal dünyasıyla ilgili, yetenekle ilgili. Ben attığım golleri maçtan önce kafamda çizerdim, ertesi gün de atardım. Atacağım gollerin birçoğunu arkadaşlarıma söylemişimdir.”

 

sergen yalçın golleri kafamda çizerdim

 

Ezcümle, Sergen Yalçın kariyeri boyunca attığı golleri daha önce kafasında ve fizikî ortamda çizdiğini birçok defa söylemişti (Bu defa “dedin” söylemi işe yaramış).

 

Bir İspat Yöntemi Olarak “Dedin!” ve “Söyledin!” Söylemi

 

 

Yorumunuzu yazınız...