Paylaşılan Görsel San Francisco’daki Gerçek Bir Caddeyi Yansıtmıyor

 

Sosyal medya kullanıcılarının Amerika Birleşik Devletleri’nin California eyaletinin kuzeyindeki San Francisco şehri ile ilgili paylaşımlarında yer verdiği bir fotoğrafa değineceğiz…

 

san francisco cadde

 

Inception’dan bir sahneyi andıran, San Francisco’da çekilen 2 karenin birleştirilmesiyle oluşturulmuş bu görsel aslında Tristan Zhou adlı fotoğrafçının dijital düzenlemesi.

 

san franception
Montaj görsel: Tristan Zhou

 

Twitter ve Instagram gibi sosyal medya profillerinde “en iyi düzenlemesi” olduğu vurgusuyla şöyle paylaşmıştı:

 

tristan zhou

 

 

Zhou, kişisel internet sitesinde bahse konu çalışması için şu açıklamaya yer vermişti:

“This is a composition of two images. The idea of this edit was inspired by Christopher Nolan’s Inception which I’m a big fan of. San Francisco was a perfect city to make my vision come true.”

“Bu, iki görüntünün bir bileşimidir. Bu düzenlemenin fikri, büyük bir hayranı olduğum Christopher Nolan’ın Inception’ından ilham aldı. San Francisco, vizyonumu gerçekleştirmek için mükemmel bir şehirdi.”

 

Daha önce, fotoğrafın yanlış kişiye ait sanılarak paylaşıldığını tespit etmiştik.

 

sftourguy

 

Tristan Zhou’nun bahsi geçmişken…

Hong Kong’un Quarry Koyu bölgesinde yer alan “Canavar Binalar” olarak bilinen beton yığını yapılar gayet ürkütücü bir görünüme sahip. Ancak, paylaşılan resimler bu binalara ait değil. Tristan Zhou tarafından ağır photoshop uygulanarak çoklama yöntemiyle oluşturulmuşlar.

 

cok katli bina
Montaj görsel: Tristan Zhou

 

cok katli bina gokyuzu
Montaj görsel: Tristan Zhou

 

Yorumunuzu yazınız...