Fotoğraftaki Erkeğin Hamile Eşi Peşin Ödeme Yaptığı Fotoğraf Çekimini Reddettiği İçin Kendisinin Poz Verdiği İddiası Doğru Değil

Yanlış İddia

 

Fotoğraf çekimine katılmak istemeyen hamile eşi yerine peşin ödemesinin yanmaması için kendisi poz vermeyi tercih eden baba adayına ait olduğu iddiasıyla paylaşılan fotoğraflara değineceğiz…

Sosyal medyada ve haber sitelerinde bahse konu iddiayla paylaşılan, Noelia yazılı karnını çiçeklerle süsleyen, göğsüne sarılı beyaz bir eşarp ve mavi etekle poz veren erkeğe ait fotoğraflar şu şekilde:

 

hamile karisi yerine martyn wilkes paco hamile esi yerine hamile karisi yerine fotograf martyn wilkes francisco perez

 

İddiayı örnekleyecek olursak:

 

Gazete Davul:

“Hamile karısının yerine poz verdi

 

Hamile eşi için fotoğrafçı ile anlaşan Paco, eşi hamileliğinin fotoğraflanmasını reddedince para boşa gitmesin diye kendi objektif karşısına geçti

 

İspanya’da hamile karısı için ünlü fotoğrafçı Martyn Wilkes ile anlaşan Paco isimli bir adam, karısı fotoğraf çektirmeyi reddedince, para boşa gitmesin diye kendi fotoğraflarını çektirdi.”

 

Ayakta Alkışladım:

“Hamile karısı fotoğraf çekimini reddetmiş ama dayı parasını peşin ödediği için kendisi gitmiş ahahjssb”

 

hamile karisi fotograf cekimini reddetmis

 

İddianın aksine, fotoğraflarla ilgili paylaşılan anlatı aslında parodi bir aktarım. Fotoğraftaki erkek, hamile eşi ödeme yaptığı fotoğraf çekimine katılmayı reddettiği için poz vermiş değil. 20’li yaşlarda 2 kız çocuğu annesi olan eşi de -ilgili fotoğraf çekiminin gerçekleştirildiği tarihte- hamile değildi.

İddia, hamilelik konulu çalışmalarını sergilemek için yaratıcı bir yol arayan fotoğrafçı Martyn Wilkes’in 51 yaşındaki arkadaşı 2 çocuk babası Francisco Pérez’in fizikî görünümünden esinlenerek yaptığı çekime dayanıyor.

Martyn Wilkes, söz konusu fotoğrafları 4 Nisan 2016 tarihinde Facebook hesabında paylaşmıştı.

Wilkes, çektiği fotoğrafları sosyal medya hesaplarında mizahî bir üslupla parodik bir içerikle aktarmıştı:

“The most precious thing in this life is to give life, to pass on our beauty…to experience the most amazing gift given to us by mother nature.
Paco is expecting a beautiful baby girl called Noelia, with only 5 weeks left to go, his dream of becoming a Father is finally coming true. ❤
Martyn Wilkes Photography”

“Bu hayattaki en değerli şey hayat vermek, güzelliğimizi aktarmak… Tabiat ananın bize verdiği en muhteşem hediyeyi yaşamak.

Paco, Noelia adında güzel bir kız bebek bekliyor, sadece 5 haftası kaldı, Baba olma hayali sonunda gerçek oluyor. ❤

Martyn Wilkes Fotoğrafçılık”

 


İspanya’nın Málaga şehrinde yaşayan Francisco Pérez fotoğraflar kaydedildiğinde 2 çocuk babasıydı ve hamile olmayan eşiyle yeni bir bebek beklemiyordu.

5 yaşında bir kız ve 13 aylık erkek çocuğu olan Wilkes, 22 ve 26 yaşlarında 2 kız babası olan Pérez’i karnına “Noelie” yazarak poz vermeye ikna etmiş.

Wilkes, Huffington Post‘a verdiği demeçte arkadaşı Pérez’in fizikî görünümünün “parodi hamilelik fotoğrafı” çekme düşüncesini tetiklediğini şöyle belirtmiş:

“Bu fikir aklıma her zaman arkadaşım Francisco’nun hamile olabilecek kadar şişman olduğu konusunda şaka yaptığım için geldi. Karnı mükemmeldi ve sağlam ve erkeksi görünüşü tam da aklımdaki şeye uyuyordu. Ben zarafet, çiçekler, doğa ve doğal güzelliğin tam tersini istedim – güzel bir şekilde.”

Wilkes’ın India Today‘e verdiği demece göre, yıllar önce Pérez’in eşi ikinci kızının adının doğum belgesine “Noelia” olarak kaydedilmesini istemiş. Ancak, Pérez’in nüfus müdürlüğüne doğru giderken içtiği birkaç birayla sarhoş olmasının etkisiyle kızının ismini doğum belgesine “Noelia” yerine “Natalia” olarak kaydettirmiş. Bu hatayı yıllar sonra telafi etmek için de karnına “Noelia” ismini yazılı şekilde poz vermiş.

 

Yorumunuzu yazınız...