Rumelu Lukaku’nun Beşiktaş’a Transferinin Teknik Direktör Slaven Bilic Tarafından Engellendiğini Söylediği İddiası 1 Nisan Şakasıydı

 

Bu yıl 1 Nisan geçtiğimiz senelerki gibi geçmedi. Ancak yine de menfi hadiselerin yol açtığı hüzne rağmen 2020 yılında da 1 Nisan şakası içerikli paylaşım yapma enerjisini hissedenler oldu ve münferit şaka hadiselerine rastladık.

Türkiye’den başarılı bir 1 Nisan şakasını aktaralım istedik. Çünkü, ülkemiz basınının hal-i pürmelâlini net şekilde ortaya koydu.

Haber Kartalı adlı bir Twitter profili, Serie A ekiplerinden Inter’de forma giyen Belçikalı golcü futbolcu Romelu Lukaku’nun Beşiktaş’a geçmişte transfer olabileceğine dair bir demeç verdiğine ilişkin bir iddiayı ortaya attı.

 

beşiktaş 1 nisan şakası
Haber Kartalı adlı Twitter profilinin Belçikalı futbolcu Romelu Lukaku’nun Beşiktaş’a geçmişte transfer olabileceğine dair bir demeç verdiğine ilişkin 1 Nisan şakası

 

Haber Kartalı, Romelu Lukaku’nun La Gazzetta dello Sport’a verdiği siyah-beyazlı ekibe transfer olabileceğine dair demeci uydurmuştu. Haber Kartalı, bu uydurma paylaşımıyla birçok haber platformunu kandırmayı başardı.

 

1 nisan şakası beşiktaş
Romelu Lukaku’nun La Gazzetta dello Sport’a verdiği siyah-beyazlı ekibe transfer olabileceğine dair demeç verdiğine ilişkin 1 Nisan şakasına kananlar

 

Uydurulan “2013 yılında Chelsea’den Beşiktaş’a kiralık olarak gidiyordum. Bilic beni istemedi. Son gün Everton’a kiralandım” sözleri ciddiye alınarak haberleştirildi. Bu iddia sosyal medyada da kayda değer sayıda kullanıcı tarafından da paylaşıldı.

 

rumelu lukaku beşiktaş

 

Hatta bazı haber siteleri, Rumelu Lukaku’nun uydurulan sözlerine eklemeler yaptığı görüldü.

Bahsi geçen profil daha sonra Romelu Lukaku’nun transferi ile ilgili “Sevgili Türk basını, 1 Nisan Şaka Günü’nüz kutlu olsun” notuyla 1 Nisan şakası yaptığına dair bir paylaşımda bulundu.

 

Yorumunuzu yazınız...