Fransa’nın Sosyal Ekonomiden Sorumlu Bakanı Marlene Schiappa’nın Playboy’un kapağındaki fotoğrafına iç çamaşırlı bir modelin vücudu montajlanmış

 

Fransa Sosyal ve Dayanışma Ekonomisi ve Vakıf Hayatından Sorumlu Devlet Bakanı Marlene Schiappa, Playboy adlı ünlü yetişkin dergisinin Fransız versiyonunun Nisan ayı kapağı için giyinik poz vermiş.

 

fransiz-bakan-playboy

 

Derginin 6 Nisan’da yayınlanacak sayısı için kadın ve LGBTİ hakları üzerine 12 sayfalık röportaj veren 40 yaşındaki Fransız bakanın Playboy için poz vermesi ülkesinde büyük tepkiye yol açmış.

 

 

Playboy’a poz verme kararını savunan Bakan Schiappa Twitter’da yaptığı paylaşımda “Kadınların bedenleriyle ne istiyorlarsa onu yapma hakkını savunuyorum. Her yerde ve her zaman. Fransa’da kadınlar özgürdür. Gericileri ve iki yüzlüleri sinir etse de etmese de.” ifadelerini kullanmış.

 


 

Bu süreçte, Fransız bakanın Playboy’un kapağındaki fotoğrafına iç çamaşırlı bir modelin vücudunun montajlandığı görsel gerçek sanılarak basın organlarında ve sosyal medya paylaşımlarında kullanılmış.

 

playboy-kapagi-fotomontaj

 

bakanin-erotik-pozlari

 

fransiz-bakanin-erotik-pozlari

 

fransiz-bakan-playboya-poz-verdi

 

Montaj görselin kaynağı olan sosyal medya kullanıcısının “itiraf” tweetleri şöyleydi:

 


Yorumunuzu yazınız...