Fransa Milli Eğitim ve Gençlik Bakanı Jean-Michel Blanquer’in Katıldığı Canlı Yayında Tuvalette Telefonunu Düşürdüğü Anın Görüntülendiği İddiası Asılsız

Fransa Milli Eğitim ve Gençlik Bakanı Jean-Michel Blanquer’in bir televizyona bağlandığı canlı yayın sırasında telefonunu düşürünce, tuvalette pantolonsuz klozetin üstünde otururken görüntülendiği sanılan video kaydı montaj ürünü. BFMTV’de yayımlanan kayıt izlendiğinde montaj görüntüde yer alan tuvalet anının yer almadığı anlaşılmaktadır.

Yanlış İddia

 

Koronavirüs salgınının etkisiyle süregelen tecritte televizyon kanallarının konuk ettiği konuşmacıların stüdyo yerine evlerinden canlı yayına bağlanması “alışılageldik” bir durum halini aldı. Ev ortamının getirdiği stüdyo dışı rahat koşulların etkisiyle “alışılagelmedik” durumlar yaşanmaya başladı.

Habertürk TV’de Veyis Ateş’in moderatörlüğünü yürüttüğü ve Gürkan Hacır, Nedim Şener, Mete Yarar ile Adil Gür’ün katıldığı “Büyük Sorular” adlı programda 12 Nisan 2020 akşamı koronavirüs salgınına dair gelişmeler ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sürpriz istifası ele alınırken bir gaz çıkarma sesi duyulmuştu.

Bu hadisenin benzeri ilginç bir canlı yayın kazasının Fransa’dan bir TV kanalının yayını esnasında yaşandığı iddiası geçtiğimiz günlerde dolaşıma girdi.

Fransa Milli Eğitim Bakanının bir TV kanalının canlı yayınına tuvalette iken bağlandığı ve bu esnada telefonunu düşürünce tuvalette pantolonsuz klozetin üzerinde otururken yakalandığı iddia edilmişti.

Bu yönde yayımlanan haberlerden bazısı şu şekilde:

Fransa Milli Eğitim Bakanı tuvaletten canlı yayına bağlanınca rezil oldu

Fransa Milli Eğitim ve Gençlik Bakanı Jean-Michel Blanquer bir televizyona bağlandığı canlı yayın sırasında telefonunu düşürünce, tuvalette pantolonsuz klozetin üstünde otururken yakalandı.”

 

fransız bakan tuvalette canlı yayın
Yeni Akit’in “Fransa Milli Eğitim Bakanı tuvaletten canlı yayına bağlanınca rezil oldu” başlıklı haberi

 

Fransa Milli Eğitim Bakanı tuvaletten canlı yayın yapınca pantolonsuz çıktı

FRANSA Millî Eğitim ve Gençlik Bakanı Jean-Michel Blanquer anlı yayın esnasında telefonunu düşürünce, tuvalette pantolonsuz klozetin üstünde otururken yakalandı ve çıkardığı sesler sosyal medyada olay oldu.”

 

fransız bakan tuvalette canlı yayın
İnternethaber.com’un “Fransa Milli Eğitim Bakanı tuvaletten canlı yayın yapınca pantolonsuz çıktı” başlıklı haberi

 

Ancak sanılanın aksine Fransa Milli Eğitim ve Gençlik Bakanı (Ministre de l’Education nationale et de la Jeunesse) Jean-Michel Blanquer, BFMTV’deki canlı yayına tuvaletten bağlanırken telefonunu düşürüp klozet üzerinde görüntülenmemişti. Görüntüler montajla oluşturulmuş.

 

 

(Özel akşam karantina yayınımızı takip edin” (“Suivez en direct notre soirée spéciale Déconfinement J-7”) başlığıyla 4 Mayıs 2020 tarihinde Youtube’e yüklenen canlı yayın kaydı (1:04:00’ten itibaren) izlendiğinde paylaşılan görüntüdeki gibi bir hadisenin yaşanmadığı anlaşılmaktadır.

 

https://youtu.be/lBhsQ52cAJI?t=3847

 

17 Mayıs 2017 tarihinde Milli Eğitim Bakanı olarak atanan Jean-Michel Blanquer, 16 Ekim 2018 tarihinden itibaren Milli Eğitim ve Gençlik Bakanı unvanıyla görevini yürütmektedir.

 

* Tespiti için Burçin Aydoğdu‘ya teşekkürlerimizi sunarız…

 

Yorumunuzu yazınız...