Sosyal medyada sık sık gündem olan, Paris’te (İspanya vatandaşı) bir mültecinin bir kadını merdivenlerden ittiği hadise 2021 yılı Nisan ayında yaşandı.

 

 

Fransa’da bir mültecinin bir kadını metro istasyonunun merdivenlerinden aşağı ittiği görülen video sosyal medyada sık sık gündem olduğuna şahit oluyoruz.

 

Bahse konu video şu şekilde:

 

 

 

Görüntüyü yeniden gündeme getiren sosyal medya paylaşımlarından bir örnek şöyle sunulabilir:

Serkan Tanyildizi (@srkntnyldz): “Paris’te kadını merdivenlerden iterek sosyal medyada dünyanın gündemine gelen bu mülteci için deport yani sınır dışı etme kararı alınmış.”

 

kadini-merdivenlerden-asagi-iten

 

Fransa’nın başkenti Paris’te (İspanya vatandaşı) bir mültecinin bir kadını merdivenlerden ittiği hadise 2021 yılı Nisan ayında yaşandı.

 

Paris’teki Porte de la Chapelle metro istasyonunda 17 Nisan 2021 tarihinde meydana gelen hadisenin ardından erkek zanlı polis tarafından gözaltına alındı.

Hadiseyi “kabul edilemez sokak tacizi ve iğrenç fiziksel saldırı” olarak niteleyen Fransa Göçmenlik, Vatandaşlık ve Göçmen Hizmetleri ile Çok Kültürlülük İşleri Bakanı Marlene Schiappa zanlının tutuklandığını şu sözlerle açıkladı:

“Ulaşım güvenliğini sağlayan polis ekipleri, #LaChapelle’de bir kadına yönelik saldırının failini dünkü şikayeti üzerine bu sabah tutukladı. Bu hafta tanıştığımız acentelere büyük verimlilikleri için teşekkür ederiz!”

 


 

Akabinde, kadını merdivenlerden iten mültecinin 2 Mayıs 2021 tarihinde Fransa’dan “sınır dışı” (“deport”) edildiği Fransa polisi tarafından duyuruldu.

 

kadini-merdivenlerden-asagi-iten-multeci-deport

 

 

“Araştırmacıların çalışmaları sayesinde: ➡️ Uyruğu nedeniyle sanığın tutuklanması ⚖️ Bölgeyi terk etme yükümlülüğü altında , 02.05 tarihinde ‘e sınır dışı edildi ve şu anda bölgeye girmesi ve bölgede kalması yasaklandı .”

 

 

 

Ancak bahse konu görüntü sosyal medyada kesilerek paylaşılmış.

Videonun kesilen bölümünde sarışın kadının kendisini merdivenlerden aşağı iten göçmene sözlü ve fiziki saldırıda bulunduğu görülüyor.

Söz konusu kadın ve mülteci arasında tartışma ve itişmenin yaşandığı görülen video şöyle:

 


 

Farklı sosyal medya kullanıcıları kırpılarak paylaşıldığını belirttikleri görüntünün geniş versiyonunu şöyle aktardı:

 


 

 

Geniş versiyonu paylaşılan videonun “andrefiora” uzantılı sosyal medya hesabından alıntı olduğu anlaşılıyor.

Söz konusu hadiseyi cep telefonu ile kaydeden Andre Fiora adlı Fransa vatandaşı katıldığı TV yayınında, kadın ve erkek göçmenin bir süre tartıştıktan sonra kavga etmeye başladığını, akabinde kadının merdivenden itildiğini söyledi.

 

 

 

Malaga Hoy, kadını merdivenlerden iten şahsın İspanya vatandaşı olduğunu aktardı.

Müslüman bir göçmen olduğu ileri sürülen saldırganın Afrika kökenli İspanya vatandaşı olduğu iddia edildi.

Konuyu haberleştiren basın organları söz konusu şahsın Müslüman olduğuna dair bir aktarımda bulunmadı.

 

 

Yorumunuzu yazınız...