Videodaki Coca-Cola Şişesi Görünümlü Düzeneğin Adana Kürkçüler Cezaevi’ne Cep Telefonu ve Uyuşturucu Sokmak İçin Kullanıldığı İddiası Doğru Değil

 

 

Coca-Cola şişesi görünümlü bir düzenek ile cep telefonu ve uyuşturucunun Adana Kürkçüler Cezaevi’ne sokulmaya çalışılırken yakalandığı iddiasıyla bir video sosyal medya platformlarında dolaşıma sokuldu.

 

Ülkemizde kaydedildiği iddiasıyla paylaşılan Coca-Cola şişesi görünümlü düzeneğin içinden cep telefonu ve uyuşturucu paketinin çıktığı görülen video şu şekilde:

 

 

 

Sıklıkla ilginç görüntüleri asılsız iddialarla paylaşmasıyla tanınan Metropol Haber adlı profilin görüntüyü aktardığı tweeti şöyle:

 

Metropol Haber (@metropolmedya_): “İddiaya göre Adana’da bir cezaevinde, akıllara durgunluk veren yöntem”

 

cezaevine-sahte-coca-cola-sisesiyle

 

İddia edilenin aksine bahse konu video Adana’da değil, Meksika’da bir cezaevinde çekilmiş.

 

 

 

Coca-Cola şişesi görünümlü düzenekten cep telefonu ve uyuşturucu paketinin çıkarıldığı görülen videonun orjinalinde İspanyolca konuşulduğu duyuluyor.

 

 

 

 

2019 yılında çeşitli video platformlarına “Coca-Cola şişesiyle hapishanede uyuşturucu kaçakçılığı” başlığıyla yüklenen video için “Meksika’daki bir gardiyan, mahkumların hapishaneye eşya ve uyuşturucu kaçakçılığı yaptığını ayrıntılı bir şekilde keşfettiğini gösteriyor. Özel olarak tasarlanmış Coca-Cola şişesinde gizli bir bölmede saklanan nesneler.” açıklaması sunulmuş.

 

sahte-kola-sisesi

 

 

 

Cezaevlerine benzer şekilde sahte kola şişeleriyle cep telefonu sokulmaya çalışıldığına dair farklı görüntüler de geçmişte sosyal medya platformlarında paylaşıldı.

 

 

 

 

ABD’nin Wisconsin eyaletinde bir şerif sahte Coca-Cola şişesiyle eroin ve ekstazi taşındığını tespit etmişti.

 

coca-cola-sisesi-uyusturucu

 

Yorumunuzu yazınız...