Videonun Covid19 Aşısını Zorunlu Kılan Bir Havayolu Şirketi CEO’suna Yapılan Pastalı Protestoyu Yansıttığı İddiası Doğru Değil

Yanlış İddia

 

Bugünün diğer konusu, aşı karşıtlarının bağlamından kopararak sunduğu bir diğer video…

Covid-19 aşısını personeline zorunlu tutan havayolu şirketi yöneticisine karşı yapılan pasta protestosunu yansıttığı iddiasıyla paylaşılan video şu şekilde:

 

 

Videoyu pasta protestosunun Covid-19 aşısını zorunlu tutan yöneticiye karşı yapıldığı iddiasıyla sunan sosyal medya paylaşımlarından örnekler:

 

Cemil Can:

“Aslında kafasına si…. boşaltmak lazım 👇👇👇 Bir adam dikkatsizce sahnede yürür ve çalışanları için , #Covıd a$ılarını zorunlu kılan bir havayolu ceo’sunun yüzüne bir pasta koyar 😁😁😁”

 

pasta protestosu

 

Ahmet Fatih Hatunoğlu:

“Bir adam gelişi güzel bir şekilde sahnede yürüyor ve çalışanlarına Covid aşısını zorunlu kılan bir havayolu CEO’sunun yüzüne pastayı yerleştiriyor.”

 

ceo yuzune pasta

 

B. Gültekin Çetiner:

“Kahraman çalışan! Havayolu şirketi CEO su tam Cavit 19 a$ısı zorunlu olsun diye anons edecekken çalışanı gelip pastayı suratına yapıştırıyor. Helal!”

 

 

Aşı karşıtlarının aktarımının aksine video ne güncel ne de Covid-19 aşı uygulaması ile ilişkili.

Bahse konu hadise, Covid-19 pandemisi ortaya çıkmadan 2,5 yıl önce 9 Mayıs 2017 tarihinde Batı Avustralya eyaletinin başkenti Perth’te yaşanmıştı.

 

 

 

Tony Overheu adlı şahsın, eşcinsel evliliği hakkındaki destekleyici tutumu nedeniyle, konuşması esnasında Avustralya havayolu şirketi Qantas’ın CEO’su Alan Joyce’a yönelik pastalı protestosu ilgili dönemde birçok haber kuruluşu tarafından da aktarılmıştı.

 

 

Pastalı protestoyu gerçekleştiren şahıs güvenlik ekibi tarafından yakalanmıştı.

 

Yorumunuzu yazınız...