Yurt Dışında Çalışma Ortamında Rahatlamak İçin Kullanılan Panik Odalarına Ait Olduğu İleri Sürülen Görüntüde Ses İzolasyonlu Telefon Görüşme Kabinleri Görülüyor

 

 

Yurt dışında firmaların çalışma ortamında patlamaya yakın bir an yaşayınca girip rahatlamaları için çalışanlarının kullanımına sunduğu “panik odalarının” görüldüğü iddiasıyla paylaşılan videoya değineceğiz.

 

Çalışma ortamında farklı kişilerin izolasyonlu odanın içine girip çığlık atarak rahatladığı görülen video şöyle:

 


 

Bahsi geçen görüntüyü panik odalarına ait olduğu iddiasıyla sunan paylaşım örnekleri:

Metropol Haber (@metropolmedya_): “Yurt dışında sıkça görülen “Panik Odaları” Çalışma ortamında patlamaya yakın bir an yaşayınca bu odaya girip rahatlıyorsunuz.””

 

panik-odasi-rahatlama

 

Dr. M. Türker Pabuccu (kalpcidoktor): “Yurt dışında artık sıkça görülen bir uygulama. Panik Odaları. Çalışma ortamında patlamaya yakın bir ana gelince bu odaya girip rahatlıyorsunuz. Bence her yerde olmalı.”

 


Panik odaları yurt dışında şirketlerde sıkça görülmeye başlanmış değil.

Videoda görülen ses geçirmeyen odacıklar panik odası değil ses yalıtımlı taşınabilir ofis kapsülü (pod).

Yurt dışında çeşitli firmaların ofislerinde telefon görüşmesi ya da diğer konuşmalar için kişisel alan sağlama amacıyla hizmete sunduğu “sağır odalar”ın mizahî üslupla kullanıldığı görüntüler, “panik odası” olduğu iddiasıyla sunulmuş.

Farklı firmalarca satışa sunulan telefon görüşme kabinleri aşağıdaki gibi açıklama metinleriyle tanıtılmış:

 

Akustik Pod

Ofis telefonu kabinleri, açık plan ortamında özel iş alanları arayanlar için harika bir çözüm sağlar. Akustik telefon kabinleri, hem özel aramalar hem de sessiz veya özel çalışma alanlarının gerekli olduğu zamanlarda mükemmeldir.

Bu dekoratif telefon kabinleri, resepsiyon alanlarından açık plan ofislerine, mağazalara ve halka açık mekanlara kadar her türlü ortamda harika görünmektedir. Ofis akustiği podları çok çeşitli renklerde mevcut olup, konsepte göre renk ve şekillerde tasarlanabilir.

 

“Modern işyerleri, görevlerini yerine getiren insanların ihtiyaçlarına uyarlar. Giderek daha fazla çalışan, onların barış içinde çalışmasına ve daha etkili olabilmelerine olanak sağlayacak akustik çözümler bulma arzusunu ifade etmektedir. Çalışanların telefon görüşmeleri ve video konferanslar için özel bölgeler bulmak ve düzenlemek için açık ofis ihtiyaçları. Ve en iyi çözümler, tüm ofisi yeniden düzenlemek için çok fazla ödemenize gerek kalmadan rahatlığı sağlamanıza izin veren çözümlerdir!”

 

“Telefon Kabinleri, açık alanlarda ve ofis ortamlarında telefon görüşmeleri yaparken gizliliği artıran telefon kulübesidir. Ses yalıtım yapısı, yıkıcı seslerden mükemmel akustik koruma sağlar. Bu telefon kabini, mevcut yapılarda veya duvarlarda değişiklik yapmadan ve aynı zamanda başka bir yere taşınabilir & yeniden monte edilebilir. Bu telefon kulübesinin küçük boyutuna rağmen, yüksek bir tabure veya sandalye uyacak kadar geniştir.”

 

Akustik telefon konuşma kabinleri, çalışanların işyerlerinizdeki telefon görüşme trafiğini mesai arkadaşlarını rahatsız etmeden daha rahat yapma imkânı sunmak ve çalışanların dikkat dağılması sorununu en aza indirmek için birçok şirkette kullanıma sunulmuş durumda.

 

ofis-telefon-kabini
Görsel: Kabincell

 

telefon-kapsulu
Görsel: Kabincell

 

Görüntünün ikinci kısmı Will Robbins ve Ben Cohen’in “The Lovely Boys” adlı mizah grubunun bir skecinden.

 

Ses izolasyonlu odalar panik atak anlarında ya da öfkelenildiğinde duygu tahliyesi için kullanılması mümkün.

 

Will Robbins ve Ben Cohen de bu durumu farklı skeçlerinde esprili bir dille ele almış.

 

 

@thelovelyboys☎️♬ original sound – The Lovely Boys

 

 

Yorumunuzu yazınız...