Yazgülü Aldoğan, Posta Gazetesi’nde 9 Ocak 2016 günü yayınlanan “Fetva Kurulu’nu kapatmayı düşünen yok mu?” başlıklı yazısında Orlando Havaalanına açılan yeni ibadethane üzerinden mesaj kaygısı gütmüş:

"Kanadalı bir arkadaşım mesaj atmış; uluslararası Orlando (ABD) Havaalanı’nda Müslümanlar için, abdest alma yeri de bulunan bir ibadet odası açılmış. Havaalanında başka bir din mensupları için herhangi bir ibadet yeri bulunmamaktaymış."

Miş-mış’la köşe yazar bir diğer kişi daha işte…

“Reflection Room” adı verilen yeni ibadet mekânının, tasarımı Müslümanlara göre yapılsa da tüm dinlerden kişilerin kullanımına açık olacağı belirtilmektedir.

Daha önemlisi, Yazgülü Hanım’ın arkadaşının iddiasının aksine Orlando Havaalanında 1973 yılından bu yana bütün dinlerden yolcuların kullanımına açık bir ibadet odası (Interfaith Chapel) bulunmaktadır. Yazgülü Hanım’ın Kanadalı arkadaşı bu ibadethanenin yerini bilmiyorsa öğrensin: B Terminalinde batı güvenlik kontrol noktasının yanında.

"Aslında bakarsanız buna gerek de yoktu, çünkü herkes, yukarıya yaranmak için, özellikle göstere göstere namaza gidiyordu."

Samimi şekilde cuma namazı kılan tüm vatandaşların hakkına girse de Yazgülü Hanım, belirtmek gerek: yukarıya yaranmak için Cuma kılmayan imam gibi “görevliler” var.

Yorumunuzu yazınız...