Muharrem İnce, Kurgu Olduğu İleri Sürülen “Küfürlü” Ses Kaydının Şahsına Ait Olduğunu Söylemişti

 

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin telefonda görüştüğü görevliye küfür ettiği ses kaydı 2018 yılındaki Cumhurbaşkanlığı adaylık sürecinde basında ve sosyal medya platformlarında servis edilmişti.

Örnek aktarımlar:

 

 

 

Muharrem İnce ile İstanbul Beşiktaş’taki Meclis Misafirhanesi’ndeki resepsiyon görevlisi arasında 2016 yılında geçtiği anlaşılan konuşmanın dökümü şöyle:

“Beşiktaş mı?”

“Evet efendim buyrun.”

“Sen benim korumayı bıraktırmayan sen misin? Halil Güler’i?”

“Tamam efendim onay geldi.”

“Senin ağzına sıçıcam ulan. Ulan it.”

“Benimle alakası yok sayın vekilim.”

“Senin ağzına sıçıcam it oğlu it. Ulan sen kimsin bana böyle pislik yapıyorsun?”

“Sayın vekilim ben sizi çok seviyorum efendim yapmayın bana böyle.”

“Senin ağzına sıçarım lan ben. Eşşekoğlu eşşek seni var ya yarın benim bütün işim gücüm seninle uğraşmak olacak.”

“Yapmayın sayın vekilim ben sizin çok hayranınızım.”

“Kimsin lan sen nasıl bıraktırmıyorsun lan orada?”

“Sayın vekilim benimle vallahi alakası yok sayın vekilim saygılar sunarım size.”

“İt oğlu it lan sen kimsin. Oğlum o polis memuru Meclis’in polisi” “Ben bilmez olur muyum sayın vekilim.” “Lan niye bıraktırmıyorsun?”

“Sayın vekilim vallahi benimle alakası yok.”

“Ben sana söyledim telefonda değil mi?”

“Tamam sayın vekilim onay geldi buyursun.”

“Sen kimsin lan it oğlu it? Sen kendini ne zannediyorsun?”

“Biz kimiz ki sayın vekilim burada bir emir kuluyuz.”

“Sıçarım senin ağzına bak ha. Ara o polisi o zaman.”

“Tamam sayın vekilim.”

“Ara lan onu”

“Hemen arıyorum sayın vekilim.”

“Bak sıçarım senin ağzına.”

“Tamam sayın vekilim hemen arıyorum.”

“Ara şunu.”

“Tamam sayın vekilim.”

“Eşşekoğlueşşeğe bak ya”

 

Çeşitli haber sitelerinde ve sosyal medya platformlarında 2018 yılı Haziran ayında “Muharrem İnce’nin memura küfürlü ses kaydı ortaya çıktı!” vurgusuyla aktarılan ses kaydı, yaklaşan seçimlerle birlikte yeniden paylaşılmaya başlanmış.

 

 

Bahsi geçen ses kaydının “kurgu” ya da “montaj” olduğunu, ağza alınmayacak sözlerin Muharrem İnce’ye ait olmadığını ileri süren (Vedat Milör gibi) sosyal medya kullanıcıları ile de karşılaşılabiliyor.

 

 

Muharrem İnce’nin, korumasına İstanbul Beşiktaş misafirhanesinde yer verilmemesi akabinde görevliye küfrettiği ses kaydı gerçek.

Muharrem İnce, misafirhanede yer olmasına rağmen korumasına oda verilmemesi nedeniyle bu ağır sözleri kullandığını ikrar etmişti.

 

 

Muharrem İnce, 2022 yılı Eylül ayında bir Youtube yayınına verdiği bir demeçte bahsi geçen küfürlü ses kaydının kendisine ait olduğunu, koruma görevlisine yapılan haksızlık nedeniyle bu ifadeleri kullandığını şöyle ifade etmiş (İlgili kaydın kaynağını henüz tespit edemedik):

Soru: “Bir şey daha sormak istiyorum şimdi. Küfürlü bir videonuz var. Onun montaj olup olmadığıyla ilgili.”

 

Muharrem İnce:Yo ben ettim ya sıkıntı yok. Lafımın arkasındayım.

 

Soru: “Ağzınız bozuk mu?”

 

Muharrem İnce: “Ben anlatayım olayı bir anlatayım. Ağzı bozuk olup çok önemli yerlerde olan birisini bütün Türkiye biliyor. Güzel kardeşim, şurada bir anlaşalım. Ben insanım. Etten kemikten yaratılmış birisiyim. Benim de sevgilerim var. Öfkelerim var. Ağlamalarım var. Tüm bunlar var. Şimdi Meclis’in bir misafirhanesi var. Ben orada polise küfretmiyorum. O sözler bana ait. Lafımın arkasındayım. Montaj montaj değil. Ben yaptım. Benim koruma polisim Meclis’in misafirhanesine gidiyor. Benim koruma polisim olduğu için yer vermiyor. Yer dolu diyor. Oysa boş olduğunu biliyoruz. Bu bir defa olmuyor. Her İstanbul’a gittiğimde, gençlerin tabiriyle söyleyeyim ‘pislik yapıyorlar’. Her gittiğinde polise zorluk çıkarıyor. Yer yok diyor. Devletin polisi bu. Beni korumakla görevlendirilmiş. Meclis personeliyken benim korumam olmuş. ‘Niye yer yok’ diyor, ‘Muharrem İnce’nin koruması’ diyor. Ben polisin hakkını korudum. Sıkı durun ben bir şey daha söyleyeceğim. Bu ne zaman ortaya çıkıyor? Oradaki görevliye kötü söz söylemişim. Benim korumamı misafirhaneye almadığı için. Peki yeni mi olmuş bu? Hayır! 2 sene önce olmuş. Ne zaman kullanıyorlar? Saklıyorlar kenara, cumhurbaşkanı adayı olunca. Bu da ahlaksızlık. Ben de insanım, bana özel olarak, kasıtlı oraya sokmam sana yer vermem dedi mi, ben de o anki sinirle ağzımdan kötü sözler çıkabilir. Ben kötü sözler ağzımdan çıktı diye kıvıracak değilim, o sözler bana aittir nokta.

 

Soru: “Arkasında mısınız özür dileyecek misiniz?”

 

Muharrem İnce: “Hayır dilemiyorum ne özür dileyeceğim ya. 8 sefer 10 sefer gitmiş polis ve hepsinde yer yok demiş ve hepsinde yer var. Ne diye özür dileyeceğim ya o benden özür dilesin.”

 

 

Bahsi geçen ses kaydı Muharrem İnce’nin 21 Haziran 2018 günü Fox TV’de katıldığı “İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat” adlı programda gündeme gelmişti.

Programda Muharrem İnce ile küfürlü ses kaydına dair yorumunu isteyen İsmail Küçükkaya arasında şu diyalog geçmiş:

İsmail Küçükkaya: “Ömer Turan, kendisini reisçi olarak tanımlayan biri. ‘Sayın İsmail Küçükkaya, Sayın Muharrem İnce’ye sorar mısınız? Tehdit ve hakaret içerikli ses kaydı var, kendisine ait olup olmadığını lütfen sorar mısınız?’ diyor.”

 

Muharrem İnce: “Şunu söyleyelim ona. Oğluyla sıfırlama tapeleri montajsa benimki de bu da montajdır. Yani Erdoğan..”

 

İsmail Küçükkaya: “Bu hangi kaset ben tamamen bilmiyorum da.”

 

Muharrem İnce: “Piyasa da dolaşıyor. FETÖcülerden öğrendikleri şeyler var. Ben ona şunu söylüyorum. Her gördüğü her duyduğu ses kaydına  inanıyorsa Erdoğan’ın oğluyla sıfırlama tapesine inanıyor mu? Ona inanıyorsa benimkine de inansın. Ona inanmıyorsa benimkine de inanmasın.”

 

 

Muharrem İnce’nin korumasının Meclis Polisi olmaması, yani Ankara Emniyet Müdürlüğü Koruma Şube’den görevlendirilmiş olması nedeniyle resepsiyon görevlisinin amirlerinden onay alması gerektiği ileri sürülmüştü.

 

Yorumunuzu yazınız...