Fotoğrafta 14 Mayıs 2023 Seçimleri Öncesinde PKK’lı Grubun Millet İttifakı ve Kemal Kılıçdaroğlu Pankartlarını Açtığının Görüldüğü İddiası Doğru Değil

Yanlış İddia

 

Terör örgütü PKK destekçisi grubun Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verdiği anı yansıttığı iddiasıyla bir montaj görselin sosyal medya platformlarında servis edildiği görülüyor.

 

millet-ittifaki-pkk-fotomontaj

 

Fotomontajı kullanan paylaşım örnekleri:

 

Murat Şahin Medya: “Şu hale bakın değerli dostlar!? Şu ahlaksızlığı gördükçe, Şehit evlerine düşen hüzün ve gözyaşları geliyor aklımıza 🥹 Kahrolsun pkk ve pkk destekçileri..”

 


 

Gökhan Kahraman (@gkhan_kahrama): “BU NEY LAN..! AKŞENER HALA HDPKK MASADA YOK DİYOR!”

 

pkk-millet-ittifaki-fotomontaj

 

Millet İttifakı ve Kemal Kılıçdaroğlu pankartlarının PKK’lılarca açıldığı iddiasıyla paylaşılan görsel fotomontaj…

 

millet-ittifaki-kemal-kilicdaroglu-pkk-fotomontaj

 

İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde hapis tutulan PKK lideri Abdullah Öcalan için Irak’ın Mahmur bölgesinde açlık grevi yapan grubun 2021 yılı Şubat ayında görüntülendiği fotoğrafın orijinalinde Kemal Kılıçdaroğlu ya da Millet İttifakı’nın herhangi bir simgesi yer almıyor.

 

abdullah-ocalan-icin-aclik-grevi-2021-subat

 

Bahsi geçen grubun farklı açıdan bir fotoğrafı:

 

mahmur-abdullah-ocalan-icin-aclik-grevi-2021

 

22 Şubat 2021 tarihinde yayımlanan “Mahmur’da açlık grevi sürüyor” başlıklı haberdeki Kürtçe metnin Türkçemize çevirisi şu şekilde:

“Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik tecride karşı Mahmur halkının açlık grevi kararlılıkla devam ediyor. Eylem 34’üncü grup tarafından yapıldı.

Şehit Rûstem Cûdi Mülteci Kampı’nda (Makhmûr), Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik tecride karşı 18 Aralık 2020’de kadınlar öncülüğünde açlık grevi başladı. Mahmur’daki Şehit Aileleri Derneği’nde etkinlik 67. gününde de devam ediyor. Etkinlik 34. grup tarafından gerçekleştirildi.

Kapanış töreni tüm Kürdistan Özgürlük şehitlerinin ruhlarına bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. Törenin ardından 33. grup adına Kendal Aydın söz aldı.

Aydın, konuşmasının başında Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik uluslararası komploya dikkat çekerek, “22 yıl önce Önder Apo uluslararası bir komplonun eline geçmiş, 22 yıldır da bu görevi sürdürmektedir. İmralı’da tecrit ve işkenceyle karşı karşıya. İşgalci Türk devleti ve ortağı 2021’de komployu yeniden yenilemek istedi. Büyük bir orduyla Gare bölgesine saldırdılar. Erdoğan basınına çıkıp ‘Yakında halkımıza müjde vereceğiz’ dedi ancak bu saldırı Egid ve Zilanan öğrencilerin canları pahasına direnişiyle boşa çıktı. Büyük güçleri ile gerillanın iradesine karşı koyamazlar.”

Tören, ‘Bijji Serok Apo’, ‘Cumhurbaşkansız Hayat’ ve ‘Bijji Cezaevlerine Direniş’ sloganlarıyla sona erdi.”

 

abdullah-ocalan-icin-aclik-grevi

 

Yorumunuzu yazınız...