X / Twitter sosyal medya platformunda erkekler hakkında eleştirel ifadeler kullanan paylaşımlar yapan sosyal medya hesapları, oyuncu Merve Boluğur’a ait sanılıyor.

 

 

X / Twitter kullanmayan, kamuoyunca tanınan isimler adına açılan sahte hesapların gerçek sanıldığı birçok örneğe değinmiştik.

Özel hayatı ile sıklıkla gündeme gelen oyuncu Merve Boluğur’u taklit eden hesap da bunlardan biri.

Son günlerde, YKS ile ilgili paylaşımında erkekleri hariç tutarak kız öğrencilere başarı dileyen sosyal medya hesabı Merve Boluğur’a ait zannedildi.

 

23 Derece (@yirmiucderece): “Oyuncu Merve Boluğur’un YKS paylaşımı erkekleri üzdü: ‘Kızlara başarılar diliyorum, erkekler okusa da bir şey olamazlar zaten…'”

 

CNN Türk: “Uzun süredir setlerden uzak kalan Merve Boluğur sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla gündem olmaya devam ediyor. Boluğur’un son olarak YKS’ye giren öğrenciler için paylaştığı mesaj olay oldu.”

 

Sanılanın aksine @MerveeBolugur uzantılı 1558962122 ID’li X / Twitter hesabı (ve X’t kendi adını kullanan diğer profiller) Merve Boluğur’a ait değil.

2013 yılı Temmuz ayında açılan hesabın, Merve Boluğur’a ait olmadığını işaret eden “Resmî Hesap Değil” (“Not Offical Account”) açıklamasını taşıdığı görülüyor.

 

 

(İşbu yazı tarihi itibarıyla) Merve Boluğur’un kullandığı bir Twitter / X hesabı bulunmuyor.

 

Merve Boluğur, 9 Şubat 2024 günü yayınlanan Eser Yenenler’in sunduğu “Linç@” programında Twitter / X kullanmadığını, bu platformda paylaşım yapan hesapların kendisi ile bir bağlantısı olmadığını belirtti. Söz konusu programda Boluğur, “Twitter hesabım yok, Instagram kullanıyorum ve inşallah Youtube olacak.” ifadelerini kullandı.

 


 

 

Merve Boluğur, şahsına ait sanılan hesaba dair Instagram hesabında yayımladığı açıklamada “Şu hesap bana ait değil. Benim düşüncelerim değil” ifadelerine yer verdi.

 

merve-bolugur-twitter

 

“Muhteşem Yüzyıl”da Venedik esiri Nurbanu Sultan’ı canlandırdığı 2013 yılında Boluğur’un “İnsan kendini yerime koyup empati yapabilir. Pek çok arkadaşımın adresi var. Hepsi gitti Şimdi kendime yeni bir hesap açtım. Artık onunla yoluma devam edeceğim.” ve “Sosyal medyaya bakmıyorum. Moralimi bozuyorlar. Dizi bitine kadar Twitter’a girmeyeceğim.dediği aktarılmıştı.

 

Boluğur’a ait sanılan Twitter / X hesabından yapılan atarlı giderli üsluplu erkek eleştirisi temalı paylaşımlardan yaygınlık kazananlardan bazıları şöyle:

 

“Kızlara başarılar diliyorum, erkekler okusa da bir şey olamazlar zaten…”

 

“Evlenme merakında olan genç kızları hayretle izliyorum. 20, 21 yaşında hiçbir mesleği yokken gidip de elin adamına hizmet etmek için can atıyorlar. Ekonomik özgürlük, iş, meslek hiçbir şey yok gidip onun eşine bakacaksın. Nasıl bir zihniyet…”

 

“Erkekler Allah belanızı versin bu sıcak ne..”

 

“Erkekler Allah belanızı versin bu soğuk ne..

 

“İlk cinsel ilişkisini evleneceği kadınla yaşamak isteyen bir erkek, evleneceği kadının da ilk cinsel ilişkisini kendisiyle yaşayacak olmasını isteyebilir. Ama kendisinin uçan kuşla bile bir anısı varken evleneceği kadının da bakire olmasını isteyen erkek iki yüzlü şerefsizdir..”

 

“Güzel kızların ismi beş harften oluşur.”

 

“Zeka seviyesi yüksek insanların ismi beş harften oluşur.”

 

“Ezgi, kimsin bilmiyorum ama sevgilin şuan bebek kırıntıda görüşme dediğin kızlarla senin dedikodunu yapıp senden gizli yediği haltları anlatıyor, adı Furkan..”

 

“Allah içimdeki sıkıntıyı erkeklere eşit şekilde paylaştırsın..”

 

“Güzelin düşmanı çok olur, bizim de ondan yüzümüz gülmüyor.”

 

“Neden dünya erkekler günü var da dünya adamlar günü yok biliyor musunuz? Çünkü kendileri de biliyor adam olmadıklarını..

 

“Erkeklerin %98’i şerefsiz. Bu kadar.”

 

“Yazma bana 2003lü çocuk ben kurtuluş savaşını gördüm dilaltı haplarım var alzheimer başladı..”

 

“Ali Cabbar gibi erkeklere hiç üzülmüyorum. Seviyorsa madem sevdiği başkasına varmadan önce çabalasaymış korkak olmasaymış. Korkak erkekleri anası sevsin..”

 

“Korkak bir adam için mücadele eden tek kadın bihter değildi..”

 

“Erkeklerin sevgilisi varken karıya kıza koşması, ayrılacağını hissedince karıya kıza koşması, ayrıldıktan hemen sonra karıya kıza koşması, eşi hamileyken karıya kıza koşması, boşanınca karıya kıza koşması, mezarda karıya kıza koşması, bitmez onların karıya kıza koşmaları..”

 

“Erkekler korkaktır, sevgisi için mücadele etmezler..”

 

“Erkekler kapatılsın!”

 

“Aşkına sahip çıkamayacak korkak adamları sevmeyin..”

 

“Erkekler bizi hak etmiyor..”

 

“Annem: bu ilişki olmaz Arkiler : bu ilişki olmaz Falci. : bu ilişki olmaz ABD başkanı: bu ilişki olmaz Diyanet: bu ilişki olmaz 6’lı masa: bu ilişki olmaz Ben: sanki kaderim gibi hissediyorum..”

 

“Bana neden tüm erkekler yalancıymış gibi geliyor..”

 

“Hiç bir erkeğin sadece bir kızla konuşup sadık olabileceğine inanmıyorum..”

 

“ilk seksini genelevde yaşamış pavyon kültürünü romantize eden karşılaştığı her güzel kadınla yatmak isteyen erkek anlat bakalım ideal makul kadın eş nasıl olurmuş anlat hele dinleyelim..”

 

“Kenan imirzalıoğlu bile olsa erkekler aldatır..”

 

“5 yıllık ilişkisi bittikten 6 ay sonra başkasıyla evlenen erkeğe ne denir?”

 

“Bir erkeği kaybetmemek için taviz veren her kız, kendinden esirgenen şeylerin başkasına verildiğini izleyerek bedelini öder..”

 

“Aldatmayan erkek yoktur!”

 

“Erkeklerin sevgilisi varken karıya kıza koşması, ayrılacağını hissedince karıya kıza koşması, ayrıldıktan hemen sonra karıya kıza koşması, eşi hamileyken karıya kıza koşması, boşanınca karıya kıza koşması, mezarda karıya kıza koşması, bitmez onların karıya kıza koşmaları..”

 

“Türk erkeği; abartıyorsun, saçmalıyorsun, delisin, hastasın, sen kafada kurmuşsun diyorsa, bilin ki o suçu işlemiş ve inkar ediyor..”

 

“Biz Mekke’ye giden otobüsü mü taşladık,zemzem suyuna rakı mı kattık?”

 

“Bu erkekler zaten bir şeyi tek seferde anlasalardı maçtan sonra bir de özetini izlemezlerdi..”

 

 

Yorumunuzu yazınız...