Canlı Yayın Esnasında Türkiye’deki Enflasyona Değinen Analistin Fenalık Geçirerek Koltuktan Düştüğü İddiası Doğru Değil

Yanlış İddia

 

Kanal Finans adlı ekonomi ve finans odaklı Youtube kanalının kurucusu, piyasa uzmanı Tunç Şatıroğlu’nun BTC Haber TV’deki Emihan Erdoğan’ın konuğu olduğu yayında koltuğundan düştüğü an basında ve sosyal medyada yanlış aksettirilmiş.

Yayın esnasında enflasyonun durumu hakkında görüşü sorulduğu anda fenalık geçirip koltuğundan düştüğü yönündeki yanlış iddiayı aktaran örnek paylaşımlar şu şekilde:

 

Haber Report:

 

“Enflasyonu anlatan ekonomist fenalık geçirdi”

 

enflasyonu anlatan ekonomist fenalik gecirdi

 

Muhbir:

 

“Tunç Şatıroğlu, canlı yayında “Enflasyon düşer mi?” sorusu karşısında koltuktan düştü.”

 

enflasyon duser mi koltuktan dustu

 

İzzet Çapa:

 

“İktisatçılar ekonomimizi konuşurken vaziyet bu… Siz bir de çarşıda, pazardaki durumu düşünün… Gerçekten geçmiş olsun…”

 

Medyanın51Tonu:

 

“Enflasyonun düşeceği iddialarını değerlendiren ekonomist düştü.”

 

Bahsi geçen yayın esnasında küresel borsalardaki ve dövizdeki hareketin Türkiye ekonomisine ve enflasyona etkisinin ne olabileceği yönündeki soru karşısında Tunç Şatıroğlu fenalık geçirip koltuğundan düşmemiş.

“Enflasyon düşer mi?” sorusu karşısında koltuktan düştüğü ileri sürülen Tunç Şatıroğlu, yayın sırasında bağlantı kaynaklı görüntü donmasına müdahale ederken koltuğunun kaydığını belirtti.

Euro / dolar ve sterlin / dolar paritelerine değinirken yayının donduğu, akabinde Şatıroğlu’nun koltuktan düştüğü ve tekrar koltuğa oturarak yayına devam ettiği, soruyu yanıtlamayı sürdürdüğü görülüyor.

Koltuktan düşme hadisesinin yaşandığı yayından ilgili an aşağıdaki bağlantıdaki kayıttan 11:38’den itibaren izlenebilir:

 

 

Tunç Şatıroğlu, Twitter hesabı üzerinden vakayla ilgili şu açıklamayı yapmıştı:

“Fenalık geçirmedim. Yayında görüntü donunca kalkıp network fişini çekip tekrar taktım. Ancak aceleyle otururken koltuk kaydı ben de boşluğa oturmuş oldum. Kalktım tekrar Fed’i, Bitcoin’i vs anlattım. Fenalık geçirsem nasıl anlatayım hemen? Komedi işte.

 

EURUSD, GBPUSD ve buradan da DXY anlattım. Emrihan soru sorarken bağlantı koptu, görüntü dondu. Burada görünüyor zaten. Asıl önemli şeyleri de sonra söyledim.”

 

 

Şatıroğlu, Kanal Finans adlı Youtube kanalındaki 25 Ağustos 2022 tarihli yayınında da trajik ve komik olarak nitelediği olayın arka planına değinmiş ve fenalık geçirme gibi bir durumun olmadığını söylemişti:

 

 

Yorumunuzu yazınız...