Bir Hava Gösterisine Yönelik Deneme Uçuşunda Uçak Havadayken Pervaneyi Yeniden Çalıştırmak İçin Kokpitin Dışına Çıktığı Görüntülenen Pilot Dışında Uçakta Bir Pilot Daha Mevcut

 

Uçuş esnasında havada pervanesi duran uçağının kokpitinden çıkan pilotun görüntülendiği anı yansıttığı iddiasıyla paylaşılan fotoğraf şu şekilde:

 

duran-pervaneyi-calistiriyor

 

Fotoğrafı, Pilot Merle Larson’ın 1946 ya da 1960 yılında bir gösteri sırasında uçağının duran pervanesini yeniden çalıştırdığı anda kaydedildiği iddiasıyla aktaran paylaşım örneği şöyle sunulabilir:

 

Nadide Fotoğraf (@nadidefotograf): “Pilot Merle Larson, 1946’da Kaliforniya’daki bir hava gösterisi sırasında duran pervanesini yeniden çalıştırmak için kokpitinin dışına çıkıyor.”

 

pilot-kokpit-disina-cikiyor

 

Fotoğraf, bir uçuş esnasında duran pervanesini yeniden çalıştırmak için pilotun kokpitten çıkıp bu tehlikeli girişimde bulunduğu anı yansıtmıyor. Fotoğraf, bir havacılık gösterisi için yapılan bir deneme esnasında çekilmiş ve kokpit dışına çıkan kişi dışında uçak arka koltuktaki pilot tarafından yönlendirilmiş.

2. Dünya Savaşı’nda çarpışan pilotlardan biri olan Merle Larson 10 Kasım 1946 tarihinde Piper J-3 Cub tipi uçakta kokpit dışına çıktığında uçağı arka koltuktan Gladys Davis uçurmuş.

Havacılıkla ilgili arşiv sitesinde, William T. Larkins (Bill Larkins) tarafından kaydedilen bahsi geçen fotoğraf hakkında şu açıklama sunulmuş:

“Uçuş sırasında bir motoru çalıştırmak. Bu, Buchanan Field’da (CCR) yerel bir küçük hava gösterisi için bir uygulama seansı sırasında çekildi. İkinci Dünya Savaşı B-24 pilotu Merle Larson, ölü motoru elle desteklemek için ön koltuktan indi. Uçak, arka koltuktan Gladys Davis (bir CFI) tarafından uçurulmaktadır. Merle, bir mucit ve yetenekli bir zanaatkar olarak her zaman yeni şeyler deniyordu. Alışılmadık tasarıma sahip üç uçağın yanı sıra diğer havacılık ve havacılık dışı öğeleri tasarladı ve inşa etti. Büyük kare kesimli dümeni, birkaç Stearman mahsul tozlayıcıda kullanıldı.”

 

Yorumunuzu yazınız...