CR Belouizdad’ın Cezayir Futbol Ligi Şampiyonu Olmasının Ardından Taraftarların Kutlamasına Ait Görüntü İsrail’in Gazze Saldırılarına Ait Olduğu İddiasıyla Paylaşılmış

 

Hamas’ın 7 Ekim 2023 Cumartesi sabah saatlerinde İsrail’e gerçekleştirdiği saldırıda yaşamını yitirenlerin sayısının şu an kadar 800’e yükseldiği, İsrail’in misilleme olarak Gazze’ye yönelik hava saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısının 500’ü, yaralananların sayısının ise 2.700’ü aştığı belirtiliyor.

Bu süreçte birçok eski tarihli ve ilintisiz görüntü İsrail-Hamas arasındaki çatışmalara ait olduğu iddiasıyla dolaşıma sokuldu (Bu hususta hazırladığımız derlememize göz atabilirsiniz).

Bunlardan biri Cezayir’deki taraftarların kutlamasına aitti.

Bahsi geçen görüntü:

 

 

 

Görüntüyü güncel ve İsrail-Hamas saldırılarıyla ilgili olduğu iddiasıyla aktaran paylaşım örnekleri:

 

Doro (@Doriki01): “#sondakika #israil #Gazze #Filistin #Syria #Suriye Gazze… Ortadoğu’da cehennemin kapıları açıldı. Dengeler yeniden kurulacak.”

 

 

Abdullah Kilim (Quilliam) (@Abdquil): “An itibariyle Gazze üzerine misket bombaları yağıyor. Sözde yurdum hümanistleri burda mı? Havai fişek değil bunlar. Asker kışlası da değil. Sivil yerleşim yerleri… Nerdesiniz ey alçaklar?”

 

Dr Zaid Khan (@zaidlala786): “Eğer Rusya bunu Kiev’de yapsaydı tüm haberlerde olurdu ve herkes “soykırım” diye bağırırdı ama bu Gazze’de oluyor ve sivil kayıplar kimsenin umurunda değil…. İsrail TERÖRİST bir devlettir”

 

 

 

Videonun İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarıyla bir ilgisi bulunmuyor.

İsrail’in Gazze bombardımanına ait olduğu iddiasıyla paylaşılan görüntü Cezayirli futbol kulübü CR Belouizdad’ın 2023 yılındaki şampiyonluk kutlamalarına ait.

 

 

4 yıl üst üste şampiyon olan Cezayirli futbol takımının taraftarlarının kutlamalarından görüntüler daha önce sosyal medya platformlarında paylaşılmıştı:

 

 

 

 

 

İLAVE: Şampiyonluk kutlamasından görüntüler yine “Gazze’de bu gece” gibi ifadelerle paylaşıldı.

 

Abdullah Çiftçi (@abdullahciftcib): “Bu gece Gazze…”

 

Sabri Amca (caps) (@sabriamcaparodi): “Gazze Gazze Gazze Kıyamet günü ..,..”

 

İsrail’in Gazze bombardımanına ait sanılarak “Bu gece Gazze…” notuyla paylaşılan video Cezayir’de 2020’de bir futbol kulübünün şampiyonluk kutlamasına ait.

 

 

Yorumunuzu yazınız...