Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Köşe Yazarı İbrahim Karagül, 19 Haziran 2019 Tarihli Yazısıyla En Uzun Başlıklı Köşe Yazısı Rekorunu Kırmış Görünüyor

Basılı ve dijital yayınlardaki köşe yazılarının alışılagelmiş kalıpları dışında kaleme alındığı örneklere fasılalar halinde denk gelebiliyoruz. Yazının vitrini sayılan “başlık” bölümünün ilginç şekilde kullanılabildiğine de.

Genellikle yazarların hem kendilerine ayrılan köşeyi tüketmemek hem de yazı hakkında özet bilgi geçmek amacıyla kısa, öz ve dikkat çekici başlıkları tercih etmeleri genel bir uygulama. Ancak, bu durumun istisnaları elbette mevcut.

Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Köşe Yazarı İbrahim Karagül’ün 19 Haziran 2019 günü yayınlanan yazısına attığı başlık bunlardan biri.  Karagül’ün bahse konu yazısı için belirlediği başlık tam olarak şöyle:

“İsa’yı çarmıha gerenler, Hz. Muhammed’i Mekke’den sürenler, Mursi’yi de şehit etti. * Muhammed bin Selman, Muhammed bin Zaid!.. Siz Kabe’yi, Peygamber’i bile pazarlık masasına sürdünüz? * Türkiye’ye savaş açtınız. Erdoğan’ı hedef aldınız. * Bu ülkede Mursi senaryosu için bekleyen alçaklar var!”

Karagül’ün yazısının İngilizce versiyonundaki başlık ise şu şekilde:

“Those who crucified Christ and drove Prophet Muhammad from Mecca also martyred Mursi. Mohammed bin Salman and Mohammed bin Zayed! Did you put the Kaaba and the prophet up for sale too? You launched a war against Turkey and targeted President Erdoğan. There are miscreants waiting in ambush to apply a Mursi scenario in Turkey too!”

İbrahim Karagül’ün (Türkçe) yazısı için kullandığı bu başlık 38 kelimeden ve (boşluksuz) 250 karakterden oluşuyor. Yazısının İngilizceye çevirisi ise 56 sözcükten ve (boşluksuz) 275 karakterden oluşuyor.

Yeni Şafak Gazetesi Köşe Yazarı İbrahim Karagül'ün En Uzun Başlıklı Köşe Yazısı Rekorunu Kırdığı Yazısı
Yeni Şafak Gazetesi Köşe Yazarı İbrahim Karagül’ün En Uzun Başlıklı Köşe Yazısı Rekorunu Kırdığı Yazısı

Tespit edilebildiği kadarıyla İbrahim Karagül ve genel yayın yönetmenliğini üstlendiği Yeni Şafak Gazetesi, en uzun başlıklı köşe yazısı rekorunu elde etmiş durumda.

İstifade Edilen Kaynak: Journo.com.tr’nin “En uzun başlık rekorunu Yeni Şafak kırdı” başlıklı yazısı

Yorumunuzu yazınız...