Haluk Levent ve Oğuzhan Uğur Cumhurbaşkanından daha çok ülkeyle ilgileniyor” ve “Üç saatte Şam’a gireriz diyenler, iki gündür Hatay’a gidemedi” sözleri Ece Üner’e ait değil

Yanlış İddia

 

6 Şubat 2023 günü meydana gelen depremin ardından Haluk Levent ve Oğuzhan Uğur afet bölgesinde yardımların koordinasyonu konusunda kayda değer efor sarf etti.

 


Afet bölgesinde yardım çalışmalarına önemli katkı veren Haluk Levent ve Oğuzhan Uğur’un çabaları üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren bir sözün Ece Üner’e ait olduğu iddiasıyla sosyal medyada paylaşıma sokulduğu görülüyor.

Resmen Haluk Levent ve Oğuzhan Uğur cumhurbaşkanından daha çok ülkeyle ilgileniyor” ve “3 saatte Şam’a gireriz diyenler 2 gündür Hatay’a gidemedi” sözleri Ece Üner tarafından dile getirildiği iddiasıyla paylaşıldı.

Farklı kişilere asılsız birçok söz atfı yaptığı görülen Selo Cicin (selocicin) mahlaslı sosyal medya kullanıcısının dolaşıma soktuğu anlaşılan bahsi geçen ifadelerin Ece Üner tarafından sarf edildiğine dair bir delil bulunmuyor.

Ece Üner, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda mevzubahis cümlelerin kendisine ait olmadığını “Söyleyecek birşeyiniz varsa kendi adınızla sanınızla yazın çizin. Bizi kullanıp algı yaratmayın. Bu ifadeler bana ait değil! Bu hesap sahte!!!” ifadeleriyle belirtti.

 

haluk-levent-oguzhan-ugur-cumhurbaskanindan-daha-cok

 

Üç saatte Şam’a gireriz diyenler, iki gündür Hatay’a gidemedi” sözünü taradığımızda ise karşımıza Yılmaz Özdil çıkıyor.

Özdil 7 Şubat 2023 günü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda bu cümleye şöyle yer vermiş:

“Üç saatte Şam’a gireriz diyenler, iki gündür Hatay’a gidemedi… Asıl liyakatsizlik konusunda “olağanüstü hal” yaşanıyor bu ülkede!”

 

uc-saatte-sama-gireriz-diyenler

 

Yorumunuzu yazınız...