“Canımızı Hristiyan’a, Yahudi’ye, Ermeni’ye ve hatta ateiste emanet ettik, malımızı Müslüman’dan koruyoruz!” sözü Haluk Levent’e ait değil

Yanlış İddia

 

6 Şubat 2023 günü meydana gelen depremlerin ardından bazı şahısların yağma girişimlerinin, birçok ülkeden gelen arama kurtarma ekipleri ve afet yardımları üzerinden “Canımızı Hristiyan’a, Yahudi’ye, ateiste emanet ettik. Malımızı Müslümanlardan korumaya çalışıyoruz” sözüyle sosyal medyada eleştirildiği görülüyor.

Sosyal medyada anonim şekilde dolaşan bu söz, daha önce farklı kişilere asılsız birçok söz atfı yaptığı görülen bir sosyal medya profili tarafından Haluk Levent’e atfedilerek paylaşılmış.

Haluk Levent’in bu yönde bir ifade kullandığına dair herhangi bir bulgu mevcut değil.

İLAVE: Haluk Levent de bu sözü sarf etmediğini “Yapmayın etmeyin . Bizler bölgede acıları azaltmaya çalışırken söylemediğim şeyleri yazmayın. Lütfen.” ifadeleriyle belirtti.

 

canimizi-hristiyana-yahudiye-ermeniye-ateiste

 

Canımızı Hristiyan’a, Yahudi’ye, Ermeni’ye, ateiste emanet ettik. Malımızı Müslümanlardan korumaya çalışıyoruz” sözünün Haluk Levent tarafından dile getirildiği iddiası Selo Cicin (selocicin) mahlaslı sosyal medya kullanıcısı tarafından dolaşıma sokulmuş.

 

haluk-levent-yagmacilar-uydurma

 

Adı geçen profil daha önce “Resmen Haluk Levent ve Oğuzhan Uğur cumhurbaşkanından daha çok ülkeyle ilgileniyor” ve “3 saatte Şam’a gireriz diyenler 2 gündür Hatay’a gidemedi” sözlerini Ece Üner’e atfetmişti (Bahse konu ifadelerin Ece Üner’e ait olmadığını aktardığımız yazımıza göz atabilirsiniz).

 

haluk-levent-oguzhan-ugur-cumhurbaskanindan-daha-cok

 

Canımızı Hristiyana, Yahudiye, Ateiste emanet ettik. Malımızı müslümanlardan korumaya çalışıyoruz.” şeklindeki sözün ilk defa aşağıdaki tweette kullanıldığı anlaşılıyor.

 

canimizi-hristiyana-yahudiye-ateiste-emanet-ettik

 

Yorumunuzu yazınız...