Gülben Ergen, Hürriyet Gazetesi’nde 30 Kasım 2016 günü yayınlanan “Kızım bana annelik yapıyor” başlıklı yazısında yatağa bağımlı annesinin bakımını üstlenen Yağmur Filiz isimli gencin hikayesini aktarırken (muhtemelen cümleyi yanlış kurması nedeniyle) bir hata yapmış:

"Gülben Ergen, bu hafta İzmir'e gitti ve 12 yaşından bu yana yatağa bağımlı olarak yaşayan Emine Baysal ile kızı Yağmur Filiz'in hayat hikayesini dinledi."

Bu cümleyi ilk okuduğunda insan, Emine Baysal’ın Yağmur Filiz’in annesi olduğu ve 12 yaşından bu yana Emine Hanımın yatağa bağımlı yaşadığı anlaşılıyor.

Yazıyı okumaya devam edelim.

"Yatağa bağımlı olarak yaşayan annesine 12 yaşından beri evde bakmak zorunda olan bu evladın gözlerinde hem derin bir hüzün hem de yaşının gerekliliklerini yaşamamanın verdiği bir burukluk var. Bir de annelik..."

Bir dakika… Emine Baysal 12 yaşından bu yana yatalak değil yani?

Devam edelim okumaya.

"Annem ben 12 yaşındayken kaza geçirdi. Yaşım küçük olduğu için o zamanlar her şeyiyle ben ilgilenemiyordum. Dedem yardım ediyordu. Son 5 senedir her şeyi benim üzerimde. Dedem artık yaşlandı ve yardım edemiyor."

Yağmur Filiz 12 yaşında iken Emine Hanım kaza geçiriyor.

"Annem hasta olmadan önce çok mutlu bir çocuktum. Annem ve babam kazadan önce boşanmıştı. Onlar boşandıktan sonra da mutluydum. Ta ki kazaya kadar. 12 yaşında çocukluktan çıktım. O yaştan sonra birçok şeyi yapamadım. Tamamen hayatım değişti. Anneme en çok ihtiyacım olduğu dönemde annesiz kaldım gibi bir şey oldu."

Şimdi resim tamamlandı. Yağmur Filiz 12 yaşından bu yana annesinin bakımını üstleniyor. Yani, Emine Hanım 12 yaşından bu yana yatalak değil.

Kahrolsun bağzı cümle hataları…

Yorumunuzu yazınız...