Calvin Klein’in Kızı Marci Klein “Seviştiğim Erkeklerin İç Çamaşırında Babamın Adını Görmekten Usandım” Açıklamasını 1994 Yılında Yapmış

 

Ünlü moda tasarımcısı Calvin Klein’in kızı, ABD’li televizyon yapımcısı Marci Klein’ın “seviştiğim erkeklerin donunda babamın adını görmekten usandım” ifadelerini kullandığı iddiası fasılalar hâlinde sosyal medya platformlarında paylaşılıyor.

 

Türk Magazin Efsaneleri (@magazinciyim): “Marci Klein (Calvin Klein’in kızı): Seviştiğim erkeklerin donunda babamın adını görmekten usandım”

 

calvin-kleinin-kizi

 

Söz konusu cümlelerin gerçekten Marci Klein tarafından dile getirilip getirilmediği sorusu sosyal medya hesaplarımız üzerinden yöneltildi.

Araştırma sonucunu (yanlış olmasa da) paylaşalım istedik…

Arşiv taraması, Marci Klein’ın “Moda sektöründen bir babaya sahip olmak hakkında tek şikâyetim bir erkekle yatağa gittiğim her defa babamın adını iç çamaşırı üzerinde görmek durumunda kalmamdı” şeklinde bir cümleyi kullandığını işaret ediyor.

1994 yılında Saturday Night Live adlı programın yapımcısı olduğu dönemde Marci Klein’a atıflaModa dünyasından bir babaya sahip olmakla ilgili tek şikayetim, ne zaman bir erkekle yatmak üzere olsam, iç çamaşırının her yerine babamın adına bakmak zorunda kalmam.” (“My only complaint about having a father in fashion is that every time I’m about to go to bed with a guy I have to look at my dad’s name all over his underwear!” ) ifadeleri Vanity Fair ve Newsweek’te yer almış.

Calvin Klein da 2011 yılı Ekim ayında yaptığı bir konuşmada kızının Newsweek ya da Time’a yaptığı açıklamada bu yönde bir ifade kullandığını şu sözlerle doğrulamış:

“Time veya Newsweek’te, ‘Ne zaman bir erkekle yatsam, iç çamaşırlarında babamın adına bakıyorum’ gibi benzer bir alıntısı yayımlandı.

“O sırada psikiyatristime ‘Bunun çok komik olduğunu düşünmüyorum’ dedim.”

“She was quoted in Time or Newsweek to something of the effect of, “Every time I go to bed with some guy, I’m looking at my dad’s name on their underwear.”
“I said to my psychiatrist at the time, ‘I don’t thing that’s very funny.”

 

Yorumunuzu yazınız...