Bekir Hazar, Takvim Gazetesi’nde 5 Ekim 2016 günü yayınlanan “Adam ve Kadın” başlıklı yazısında ABD Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren hakkında Rothschild ailesi üzerinden kendince komplo teorilerinden birini oluşturmaya çalışırken yine alışılagelmiş hatalar yapmış:

"Kadıncağız 1994'te doğdu. ."
1949’da doğdu.
"Kuzey Batı Classaen lisesini bitirdiğinde garibandı."
Northwest Classen Lisesini bitirdi.
"Adam, 16 yaşındaki o zamanların genç kızına yardıma koştu. Hemen burs yağdırdı, George Washington Üniversitesi'ne kaydını yaptırmasını sağladı. Kadın o burs sayesinde üniversiteyi bitirdi. ."
Elizabeth Warrren, George Washington Üniversitesi mezunu değildir. Bu üniversiteye girmesini sağlayan münazara bursunu 16 yaşında kazanmıştır. Doğru. Ancak, 2 yıl sonra George Washington Üniversitesi’nden ayrılmış ve eşi Jim Warren’la evlenmiştir. Daha sonra Houston Üniversitesi’ne kaydolup 1970 yılında mezun olmuştur. Yani, Bekir Hazar’ın bahsettiği burs sayesinde üniversiteyi bitirmedi.
"Adam gurur duydu, onu Pensilvanya üniversitesine çalışmaya yolladı. Kadın çok mutluydu... Arkasında böyle iyiliksever bir ADAM vardı.."
Bekir Hazar, Elizabeth Warren’ın özgeçmişinde birçok kademeyi atlamış. Houston Üniversitesinden mezun olduktan sonra Bayan Warren sırasıyla Rutgers Hukuk Okulunda eğitimine devam eder ve 1976 yılında hukuk doktoru olarak mezun olur. Akabinde akademik hayatına sırasıyla şu okullarda çalışmıştır: Rutgers Hukuk Okulu (1977-78), Michigan Üniversitesi (1985), Houston Üniversitesi (1981-83), Texas Austin Üniversitesi (1983-87). Ardından 1987-1995 arasında Pennsylvania Üniversitesinde 1995 yılında bu yana ise Harvard Üniversitesinde çalışmıştır. Bekir Hazar’ın aktardığı gibi Georgetown’dan Pennsylvania’ya bir geçiş yok.
"Hillary Clinton'un başkan yardımcısı adayları içinde en güçlü isim. Sağ olsun, ona manevi babalık yapan ADAM bu konuda da devreye girmişti. Dedik ya adam çok uzun kollara sahipti. Şimdi Hillary kazanırsa, 16 yaşından beri kendisine evladı gibi sahip çıkan adam sayesinde o kadının ABD başkan yardımcısı olmasına kesin gözüyle bakılıyor.."
Demokrat Parti’nin başkan adayı Hillary Clinton, başkan yardımcısı adayı olarak Virginia eyaleti senatörlerinden Tim Kaine’i seçtiğini açıklamıştı. Bekir Hazar’ın bundan haberi yok tabiki, o komplo sıkılamaya devam ededursun. 
"6 ay sonra Amerikan Anayasasının 25. Maddesi devreye girecek" diyenler çoğunlukta. Peki o 25. maddede ne yazıyor? "Başkanlık koltuğu boşaldığı takdirde, yerine başkan yardımcısı geçer. Başkan sağlığı nedeniyle görevine devam edemeyecek durumdaysa, yetkilerini başkan yardımcısına bırakır. Başkan yardımcısı, başkanın görevini yerine götüremediğine inanıyorsa kabineyi toplar ve çoğunluğu elde eder ve başkan olur." Hillary kazandığı takdirde, yerini hastalığı nedeniyle yukarıda anlattığım dünyanın en talihli kadınına bırakacağı artık ABD'de açık açık yazılıyor. Hatta "Kadın seçime girse kazanamazdı.."
Elizabeth Warren, Hillary Clinton’ın başkan yardımcısı adayı değil ki Clinton hastalığı nedeniyle başkanlıktan çekildikten sonra başkanlık görevini devralsın. 
"Kim bu Elizabeth gibi bir garibanı tam 50 yıl destekleyerek Beyazsaray'a başkan adayı olabilecek noktaya taşıyan hayırsever? Efendim onun adı Rotschild... Adam, petrolden, madenlere, silaha ne ararsan alıp satan, ABD ve İngiliz Merkez Bankalarının sahibi, İsrail'in kurucusu, 100 trilyon doların üzerinde serveti olan bir ADAM işte. ."
Rotschild soyadı, Rotschild ailesi üyesi yüzlerce kişi tarafından kullanılmakta. Kafasından bir komplo çıkarası var Hazar’ın ama kendisine tavsiye, biraz daha spesifik olmayı deneyip Rotschild soyadının önüne bir isim koymayı denesin.

Yorumunuzu yazınız...