Şehit Ömer Halisdemir’in Ailesine Dava Açıldığı İddiası Doğru Değil

Şehit Ömer Halisdemir’in ailesine darbeci Semih Terzi’nin mirasçılarının tazminat davası açtığı iddiası Adalet Bakanlığınca 5 Ekim 2016 günü içerisinde yayınlanmıştı.

Ancak, yine gerçek ayakkabılarını bağlayıncaya kadar yalan haber ülkeyi birkaç kez dolaştı.

Sosyal medyada yayılan bu yanlış anlaşılmanın gerçek olup olmadığını teyit etmeden ertesi günkü köşe yazısına kim aktaracak diye bir göz attığımızda karşımıza Murat Kelkitlioğlu çıktı.

Murat Kelkitlioğlu, Akşam Gazetesi’nde 5 Ekim 2016 günü “Ömer’e Dava Açan Yüzsüzler Arkanızdakileri Biliyoruz” başlıklı bir yazıyla gaza gelip konuya girişmiş.

Gerçi sonradan yazıyı kaldırmış siteden ama biraz geç kalmış. Google önbelleklerinden edindiğimiz yazısının kopyasını aşağıya koyalım arşiv için.

15 Temmuz gecesinin kahramanı, bu ülkenin gerçek askeri, neferi (general) Ömer Halisdemir’le ilgili dün akşam saatlerinde ajanslara düşen haberi okuduğumda şoke oldum. ‘Yanlış mı görüyorum’ diye defalarca okudum. Ömer Halisdemir’in babası konuşuyordu, videosunu izleyince inanabildim. Baba Hasan Hüseyin Halisdemir, Ömer’in öldürdüğü 15 Temmuz işgal girişiminin baş hainlerinden Semih Terzi’nin ailesinin, 90 bin lira tazminat davası açtığını anlatıyordu.

Başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Vatan haininin ailesi, sokağa çıkarken bile utanması gerekenler, bütün yüzsüzlükleriyle, bu ülkenin hainlerin eline geçmesini engelleyen, canını ortaya koyan Ömer Halisdemir’in ailesine dava açıyor.

Kimse bana, bir kişi yüzünden tüm aileyi suçlamak yanlış mavrası okumasın! Böyle bir yüzsüzlüğe, aymazlığa imza atmadıkları sürece hain Semih Terzi’nin ailesini ağzına bile almıyordu. Hatta akıllarına bile gelmiyordu.

Ancak, böyle bir ahlaksızlık karşısında Türk milletinin suskun kalmasını kimse bekleyemez.

Böyle bir skandal karşısında ne söylense azdır.

Biz sizin arkanızda FETÖ’cü hainlerin olduğunu biliyoruz!

15 Temmuz’da bu ülkeye yaşattıklarınız yetmedi, değil mi?

Vatan haini Semih Terzi, devletin verdiği silahla bu ülkeyi işgal etmeye kalkıştı yetmedi, şimdi ailesi de başka bir ihanet girişimine başladı.

80 milyon avukat

Siz, Ömer’in ailesinden af dilemeniz gerekirken, FETÖ’cülerle bir olup ihanete ortak oluyorsunuz.

Bu ne cüret?

Siz kimsiniz?

Tüm Türkiye, şehit Ömer Halisdemir ve onun emaneti ailesinin arkasında.

Farkında değil misiniz? 80 milyon Ömer’in avukatı...

 

Yorumunuzu yazınız...