Tatvan’da askerî helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu 11 askerimizin şehit olmasının ardından sosyal medyada paylaşılan fotoğraftaki “kamyonet kasasındaki bayrağa sarılı şehit tabutu ve eşyaları” 2007 yılında Hakkari’de şehit düşen Piyade Kıdemli Binbaşı Murat Özyalçın’a ait

 

4 Mart 2021 günü Bitlis Tatvan’da 11 askerin şehit olmasına yol açan helikopter kazası sonrasında 2007 yılından bir görselin tekrar paylaşılması, bahsi geçen görselin güncel olduğu algısına yol açmıştı.

 

şehidin naaşı kamyonetle taşındı

 

Paylaşılan fotoğraftaki “kamyonet kasasındaki bayrağa sarılı şehit tabutu ve eşyaları”, Tatvan’da askerî helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu şehit olan 11 askerimizden birine değil, 2007 yılında Hakkari’de şehit düşen Piyade Kıdemli Binbaşı Murat Özyalçın’a aitti.

 

binbaşı murat özyalçın

 

İstanbul’da askeri karşılama takımı aprona alınmadığı için şehit binbaşının naaşının bir kargo gibi kamyonete konulduğu aktarılmıştı.

 

kasada şehit tabutu

 

Hakkari’de şehit düşen Piyade Kıdemli Binbaşı Murat Özyalçın’ın uçakla Van’dan İstanbul’a getirilen cenazesinin, Atatürk Havalimanı’nda bavullarla aynı araçta taşınması büyük tepki çekmişti.

 

kamyonette bir şehit

 

Akabinde, şehit cenazesinin uçaktan taşınması sırasındaki görüntülerle ilgili soruşturma başlatıldığı basına yansımıştı.

Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Vali Yardımcısı Mehmet Ali Ulutaş, cenazenin uçaktan alındıktan sonra apronda nasıl taşınacağına ilişkin bir prosedür ve genelge bulunmadığını, tepki çeken görüntünün tekrarlanmaması için gerekli düzenlemeyi yaptıklarını belirtmişti.

 

kamyonette şehit cenazesi

 

Yorumunuzu yazınız...