MAVİ & SİYAH

BEYAZ & ALTIN SARISI

 

Beyaz ve altın sarısı mı yoksa siyah ve mavi mi olduğu 2015 yılında uzun süre sorgulanan elbise fotoğrafının öyküsü, İskoç çift Grace ve Keir Johnston’ın katılmayı düşündükleri nikah töreniyle başladı.

 

bu-elbise-ne-renk

 

Grace Johnston kayınvalidesinden bir nikah töreni için giymeyi düşündüğü elbisenin fotoğrafını istedi. Akabinde bu fotoğraf sosyal ağlarda paylaşılmasıyla viral oldu.

 

bu-elbise-ne-renk-orijinal

 

Görselin ve yaygın hâle gelen ‘Bu elbise ne renk?’ sorusunun kaynağı 15 Şubat 2015 tarihli Tumblr paylaşımıydı.

 

elbise-rengi-mavi-beyaz-mi-mavi-siyah-mi

 

Düşük kaliteli fotoğrafı renginin farklı algılanmasına yol açan siyah ve mavi elbise bir dönem sanal alemin bir numaralı gündemiydi.

 

Elbisenin gerçek rengi, mavi ve siyahtı. İskoç çift bahsi geçen elbisenin orijinal fotoğrafını paylaşmanın yanı sıra katıldıkları TV programlarında açıklama yaptı.

 

The Ellen DeGeneres Show’a katılan İskoç çift elbisenin gerçek renginin mavi ve siyah olduğunu söyledi. DeGeneres, çifte 10.000 dolarlık bir çek ve Karayipler gezisi hediye etti.

 

 

 

Johnston çifti son dönemde yeniden gündeme geldi. Ancak, konu bu defa elbise değil, aile içi şiddet ve cinayete teşebbüs.
 
Keir Johnston, 2019 Nisan ve 2022 Mart arasında eşini duvara itmek, ona bağırmak ve boğazını sıkmak, onu ölümle tehdit etmek ve bıçak sallamakla suçlandı.
 
Cinayete teşebbüsle suçlanan Keir Johnston tutuklandı ve yargılanmaya başladı.
 
Yargılamanın başında aleyhindeki iddiaları reddeden Johnston’ın yaklaşık bir yılın ardından eşini boğmaya teşebbüs ettiğini itiraf ettiği bildirildi.
 
 

 

Yorumunuzu yazınız...