Arnold Schwarzenegger’in Kaliforniya Valisi iken açılışını yaptığı otelden valilik görevinden ayrıldıktan sonra oda tutamadığı için otelin önündeki heykelinin yanında yattığı iddiası KURGU

 

 

Arnold Schwarzenegger’in ABD’nin Ohio eyaletindeki bir kongre merkezinin önünde yer alan heykelinin önünde yattığı görülen görsel sosyal medya platformlarında “ibretlik bir hikâye” ile paylaşılıyor.

 

Valiyken açılışını yaptığı otele boş odamız yok diye alınmayınca, ibretlik olsun diye bronz heykelin önünde uyurken fotoğrafını paylaştığı iddiasıyla sunulan görsel şu şekilde:

 

arnold-schwarzenegger-heykelinin-onunde

 

Bahse konu görselle birlikte yaygın şekilde paylaşılan metin şöyle:

“ABD’li Ünlü Aktör ARNOLD SCHWARZENEGGER, Sosyal Medya hesaplarından, meşhur Bronz Heykelinin önünde uyurken çekilmiş bir Fotoğrafını paylaştı ve Fotoğrafın altına “Zaman nasıl da değiştiriyor”… diye not düştü. Fakat Arnold’un bunu yazmasının tek sebebi, gerçekten de yaşlanmış olması değildi. Kendisi Kaliforniya Valisiyken, bu Heykelin bulunduğu yerde bir Otelin açılışını yapmıştı. Otel yetkilileri açılıştan sonra Arnold’a :

“İstediğiniz zaman gelebilir ve adınıza ayrılmış odada kalabilirsiniz”…diye söz vermişlerdi!”

Arnold, Valilik görevi bittikten sonra Otele gitti ve Otel yetkililerinden Otelin tamamen dolu olduğu ve bu nedenle kendisine bir oda veremeyecekleri yanıtını aldı.

İşte bir uyku tulumu ile bu Heykelin önünde uyuduğu görülen Arnold’un anlatmak istediği şey bambaşkaydı.

Mevki sahibi iken onu övenlerin, o mevkiden ayrıldıktan sonra sözlerini tutmadıkları mesajını vermek istiyordu Arnold. Evet, zaman değişti ve zaman nasıl da değiştirdi.

Ne Makamına ne sahip olduklarına ne gücüne ne de zekâna güveneceksin bu hayatta.

Bunların hiçbirisi, sonsuza kadar seninle olmayacak çünkü.

Alıntıdır”

 

arnold-schwarzenegger-heykeli-onunde

Arnold Schwarzenegger’in Kaliforniya valisi olduğu dönemde açılışını yaptığı otelde valilik görevinden ayrıldıktan sonra boş oda talebi reddedildikten sonra protesto için otelin önündeki heykelinin önünde uyuduğu anlatısı UYDURMA.

 

Arnold Schwarzenegger’in ABD’nin Ohio eyaletinde bir heykelinin bulunduğu doğru.

Ancak, Greater Columbus Convention Center adlı binanın önünde bulunan, “486 N High St #474, Columbus, OH 43215, Amerika Birleşik Devletleri” adresindeki “Arnold Heykeli” (“Arnold Statue”) iddia edildiği gibi bir otel girişinde değil.

 


 

Arnold Schwarzenegger, Ohio’daki heykelinin önünde uyku tulumu ile yatarken görüldüğü görseli “Zaman nasıl da değişti” (“How times have changed”) cümlesiyle 15 Ocak 2016 tarihinde sosyal medya hesaplarında paylaşmıştı.

 

arnold-schwarzenegger-heykelinin-onunde-yatarken

 


 

Arnold Schwarzenegger, bahsi geçen paylaşımını yaptığında Ohio eyaletinin en büyük şehri Columbus’ta “İntikam” (“Aftermath (478)”) adlı 2017 yılında gösterime giren filmin çekimindeydi.

 

Schwarzenegger’ın heykeli ilk olarak 2012 yılında Franklin County Gaziler Anıtı dışında açıldıktan sonra 2014 yılında mevcut yerine taşınmış. Schwarzenegger ise 2003-2011 yılları arasında Kaliforniya Eyaleti Valisi olarak görev yapmıştı. Yani heykel açıldığında Arnold Schwarzenegger vali değildi.

 

Ayrıca, Arnold Schwarzenegger heykelinin önünde uyurkenki fotoğrafını paylaştığı dönemde varlıklı bir insandı. Örneğin, 2017 yılında anti-semitist söylemlere karşı faaliyette bulunan bir sivil toplum girişimine 100.000 dolar bağışta bulunmuştu.

 

Schwarzenegger’in heykeli önünde uyku tulumuyla verdiği pozun ve ilgili paylaşımının “şaka” amaçlı olduğu düşünülüyor.

 

Yorumunuzu yazınız...