Diken gazetesinin Ankara Temsilcisi gazeteci Altan Sancar’ın Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ın oğlu olduğu iddiası OdaTV’de Hürrem Elmasçı müstear ismiyle kaleme alınan “Altan Sancar yazdı FETÖ destek verdi… İYİP komplosuymuş” başlıklı 26 Nisan 2023 tarihli yazıda şu cümlelerle öne sürülmüş:

“HDP Eşbaşkanı Mithat Sancar’ın oğlu sözde gazeteci Altan Sancar  tweetler attı, videolar çekti. Meğer bu yazı İYİP’e yapılacak komploymuş!”

 

altan-sancar-mithat-sancar-odatv-haberi

 

Ancak, Altan Sancar Mithat Sancar’ın oğlu değil.

Altan Sancar ile Mithat Sancar‘ın arasında bir akrabalık bağının bulunmadığı biliniyor.

Altan Sancar, 21 Kasım 1988 tarihinde Diyarbakır doğumlu.

1963 Mardin Nusaybin doğumlu Mithat Sancar Fatma Ceren Sancar ile evli olup, Dicle ve Leylan adlı 2 kız çocuğu babasıdır (Mithat Sancar daha önce ceza hukuku profesörü Türkan Yalçın (Sancar) ile evliydi).

 

 

Yaptığı açıklamada, Mithat Sancar’ın oğlu olmadığını, babasının emekli işçi olduğunu belirten Altan Sancar, eşinin de öğretmen olduğunu ifade etti.

Altan Sancar, OdaTV imtiyaz sahibi Soner Yalçın’a sosyal medya hesabından verdiği yanıtta bu iddiayı tekzip etti ve şu ifadeleri kullandı:

Gel Soner seninle bir oyun oynayalım. Ben sana gazetecilik öğreteyim, sen de gazetecilik oyununa öyle devam et.

1- Ben Mithat Sancar’ın oğlu değilim. Benim babam DSİ emeklisi bir işçi.

2- HDP ile CHP arasında kuryelik yapıyormuşum. Vurduğum yerden güzel ses gelmiş ki telaşla Google araması yapmışsın, “Sancar’ın oğlu ise böyle desem olur” demişsin.

3- Sen seversin aileyi bir yerlere karıştırmayı. Yazında hayat arkadaşım Duygu’nun çalıştığı yeri ima etmişsin. Eşim Çankaya Belediyesi’nde öğretmen. Biz 7 yıl önce tanıştık, 6 yıl önce evlendik. Duygu belediyede 10 yıldan fazla bir süredir çalışıyor.

Soner, sana tavsiyem bugün mesleği bırak. Baltayı fena taşa vurdun, kurduğun plan da elinde patladı. Sinirle güzel saçmaladın.

 

 

Altan Sancar’ın bu yanıtının ardından bahsi geçen yazıya “ODATV NOTU: Altan Sancar babasının Mithat Sancar olmadığını açıkladı.” ifadeleri eklenmiş.

Altan Sancar’ın Mithat Sancar’ın oğlu olduğu var sayımı üzerine komplo teorisi kurmaya çalışan Soner Yalçın da “ODATV ÖZEL Mithat Sancar’ın oğlu yazdı FETÖ destek verdi… İYİP komplosuymuş Konu: İktidarın elindeki eşcinsel seks kasedi ✍️| Hürrem Elmasçı yazdı” ifadelerini içeren tweetini sildi.

 

Altan Sancar geçmişte, Mithat Sancar’ın babası sanılmasından usandığını sosyal medya paylaşımlarında dile getirmişti.

 

“Allahım sen bana sabır ver! “Mithat Sancar babam değil” demekten bıktım.”

 

“Madem Mithat Sancar benim babam, ben neden kendisi ile görüşmek için danışmanından randevu alıyorum?”

 


 

Altan Sancar, 2022 yılı Ocak ayında Mithat Sancar ile HDP Genel Merkezi’nde Diken adına bir söyleşi yapmıştı.

 

mithat-sancar-altan-sancar
Fotoğraf: Diken

 

Yorumunuzu yazınız...