2019 Yılından Videodaki Generalin 23 Nisan Törenlerinde Elini Sıkmadığı Kişi HÜDA PAR Başkanı Değil Eski HDP Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen

Yanlış İddia

 

Sosyal medyada paylaşılan bir videonun, tören alanındaki subayın elini sıkmadığı kişinin HÜDA PAR başkanı olduğu iddiasıyla paylaşıldığı görülüyor.

 

 

2019 yılından görüntüdeki subayın el sıkmadığı kişinin HÜDA PAR başkanı olduğunu ileri süren paylaşımlar şöyle örneklenebilir:

 

Dr. Esmeralda (@Esmeral42507697): “23 Nisan törenlerinde Huda-Par başkanının elini sıkmayan şerefli Türk Subayı…”

 

asker-elini-sikmadi

 

 

Görüntüdeki generalin elini sıkmadığı görülen kişi HÜDA PAR başkanı değil, eski Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen. Günümüzde SES Partisi Genel Başkanlığını yürüten eski HDP’li Bilgen’in HÜDA PAR ile siyasî bir bağı bulunmuyor.

 

subay-ayhan-bilgenle-tokalasmadi

 

Görüntüdeki kişinin Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu da ileri sürülmüştü. Ancak, 23 Nisan töreninde garnizon komutanının tokalaşmadığı kişi Zekeriya Yapıcıoğlu ya da başka bir HÜDA PAR temsilcisi değil.

 

zekeriya-yapicioglu
Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu

 

Kars Valiliği önünde 23 Nisan 2019 günü sabahı düzenlenen törende Tuğgeneral Özgür Nuhut, HDP’li Kars Belediye eş başkanlarının elini sıkmamıştı.

 

kars-garnizon-komutani-ayhan-bilgenin-elini-sikmadi

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programında protokolde yer alan 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Özgür Nuhut kendisiyle tokalaşmak isteyen Kars Belediye eş başkanları Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca’ya elini uzatmamıştı.

 

tuggeneral-hdpli-belediye-esbaskanlariyla-tokalasmadi

 

 

Türkiye’nin Sesi Altınçağ Partisi’nin kurucu genel başkanı Ayhan Bilgen geçmişte HDP Kars Milletvekilliği ve Parti Sözcülüğü görevlerini yürütmüştü. Ayhan Bilgen‘in siyasî kariyerinde HÜDA PAR ile ilgili bir pozisyon bulunmuyor.

 

ayhan-bilgen
Türkiye’nin Sesi Altınçağ Partisi’nin kurucu genel başkanı Ayhan Bilgen

 

Yorumunuzu yazınız...