2020 Yılında Kudüs’te Düzenlenen Anma Töreninde Kaydedilen Videoda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Elini Sıkmadığı Görülüyor

Ancak, Putin Bu Etkinlik Öncesinde Netanyahu İle Bir Araya Gelip Samimi Görüntüler Vermişti

 

 

Sosyal medyada ve haber sitelerinde bir video Rusya Devlet Başkanı Putin’in İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu görmezden geldiği, etkinlikte yanında oturmasına rağmen Putin’in Netanyahu’ya bakmadığı ve İsrailli Başbakanın elini sıkmadığı iddiasıyla kullanıldı.

 

Bahsi geçen görüntü:

 


 

Görüntüyü Putin’in Netanyahu’yu görmezden geldiği vurgusuyla kullanan aktarımlardan örnekler:

 

OdaTV: “Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile tokalaşmadı. 2020 yılında İsrail’de gerçekleştirilen 5. Dünya Holokost Forumu’nda gerçekleşen anlar sosyal medyada yeniden gündem oldu.”

 

Diriliş Postası: “Rusya Devlet Başkanı Putin bir oturumda Netanyahu’nun elini sıkmadı. Putin’in, Netanyahu’yu görmezden gelmesi sosyal medyada gündem oldu.”

 

3. Dünya Savaşı (@ww3mediaa): “Rusya Devlet Başkanı Putin’in, Netanyahu’nun elini sıkmaması ve onu görmezden gelmesi sosyal medyada gündem oldu.”

 

putin-netanyahunun-elini-sikmadi-iddiasi

Videoda Vladimir Putin’in Binyamin Netanyahu’nun elini havada bıraktığı görülüyor. Ancak, görüntüyle ilgili atlanan husus, Putin’in etkinlikten önce Netanyahu ve eşiyle bir araya gelmesi, birlikte açılış yapması ve Netanyahu’yla samimi görüntüler vermesiydi.

 

Görüntü, İsrail’de 2020 yılında Kudüs’teki Yad Vashem Holokost anıt müzesinde düzenlenen tören esnasında kaydedilmiş.

 

Nazilerin çoğu Yahudi olmak üzere 1,1 milyondan fazla insanı öldürdüğü İkinci Dünya Savaşı ölüm kampı Auschwitz’in kurtarılmasının 75. yılını kutlamak için düzenlenen 5. Dünya Holokost Forumu‘na (the Fifth World Holocaust Forum) Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İngiltere Prensi Charles, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, İtalya ve Avusturya Cumhurbaşkanları ve çok sayıda devlet ve hükümet başkanı katıldı.

 

 

23 Ocak 2020 günü düzenlenen törene katılan Vladimir Putin’in diğer liderleri arasında yerini aldığı sırada kendisine 2014-2021 yılları arasında İsrail Devleti’nin 10. Cumhurbaşkanlığı görevini üstlenen Reuven Rivlin eşlik etti.

Dönemin İsrail Devlet Başkanı Rivlin, Netanyahu’nun elini havada bıraktıktan sonra Fransa Başbakanı Emmanuel Macron’la el sıkışan Putin’e İngiltere Kralı 3. Charles’ı hatırlattı.

 

 

23 Ocak 2020 günü Kudüs’te Leningrad Anıtı’nın açılış töreninde yaptığı konuşmanın ardından Putin Netanyahu’ya sarıldı.

 

netanyahu-putin-sarilma

 

 

Putin,  İkinci Dünya Savaşı’nda Nazilerin şehri kuşatması sırasında yaşamını yitiren Leningrad halkını anmak amacıyla Kudüs’te inşa edilen anıtın 23 Ocak 2020 günkü açılışında kurdeleyi Netanyahu’yla birlikte kesti.

 

netanyahu-putin-acilis

 

Yorumunuzu yazınız...