Twitter Hesabının Çeşitli Yolsuzluk İddiaları Paylaşan Ali Yeşildağ’a Ait Olduğu İddiası Doğru Değil

Daha önce İsmet Özel’i taklit eden sahte Twitter hesabı, yolsuzluk iddialarıyla gündeme gelen Ali Yeşildağ adına paylaşım yapmaya başlamış. Ali Yeşildağ, Youtube videolarında yaptığı açıklamalarda sosyal medya kullanıcısı olmadığını belirtmişti.

Yanlış İddia

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Pınarhisar Cezaevi’nde 4 ay birlikte kaldığı Hasan Yeşildağ’ın kardeşi Ali Yeşildağ, Cevheri Güven’in Youtube kanalı aracılığıyla paylaşılan videolarında çeşitli yolsuzluk iddiaları aktarmaya başladı.

Türk Medya Grubu patronu Hasan Yeşildağ ve Zeki Yeşildağ’ın kardeşi Ali Yeşildağ’ın ileri sürdüğü iddiaların gündeme oturduğu süreçte Ali Yeşildağ’ın ağzından paylaşımlar yapan bir Twitter hesabı şahsına ait sanıldı.

 

 

ali-yesildag-tweet

 

2022 yılı Nisan ayında açılan söz konusu sahte hesap “Twitter İfşa Hesabıdır” notunu açıklama bölümüne eklemiş.

 

ali-yesildag-twitter-ifsa-hesabi

 

Daha önce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında CHP’li İlhan Kesici’nin görüldüğü iddiasıyla paylaşılan fotoğrafta aslında Ali Yeşildağ’ın kardeşi Zeki Yeşildağ’ın bulunduğuna değinilen bir inceleme yayımlamıştık. Söz konusu hesap kapak görseli olarak bu fotoğrafı kullanmış.

 

erdogan yesildag

 

“Ali_Yesilda” uzantılı Twitter hesabının Ali Yeşildağ’ın ağzından tweetler attığı görülüyor.

 

ali-yesildag-sosyal-medya-sahte

 

Ali Yeşildağ, iddialarını sıraladığı ilk videosunda sosyal medya kullanmadığını şu sözlerle ifade etmişti:

“Şunu da belirtmek istiyorum ayrıyeten. Benim hiçbir sosyal medyada hesabım yoktur adıma kayıtlı. Sadece Youtube’e girerim Google’a girerim bir şey merak edersem. Gençlerin tabiriyle klasik bir boomer’ım ben.”

 

 

Bu durum da bahsi geçen Twitter hesabının Ali Yeşildağ’a ait olmadığı, Ali Yeşildağ’ı taklit eden sahte bir profil olduğu şüphesini kuvvetlendirdi.

Bahsi geçen hesabın Twitter kimlik numarasını (ID) taradığımızda ise karşımıza ünlü isimler adına sahte sosyal medya hesabı açıp daha sonra gündemdeki isimleri taklit için bu hesapları kullanan şebeke / kişi çıktı.

Ali Yeşildağ adına açılan Twitter hesabının Twitter ID’si 1518344680739590145.

 

ali-yesildag-sahte-hesap

 

Bu sayıyı taradığımızda, profilin daha önce ünlü şair ve düşünür İsmet Özel adına açılan “Ismet_Ozl” uzantılı hesaba ait olduğunu buluyoruz.

 

ismet ozel twitter

 

ismet ozel twitter

 

2022 yılı Nisan ayında yaptığımız bir paylaşımda söz konusu sahte hesabın İsmet Özel’e ait olmadığını belirtmiştik.

 

 

Söz konusu sahte hesap, İsmet Özel’in ardından Ayşe Minyeli ismine bürünmüş (Tespit: Tuğrul Elmas).

 

ayse-minyeli-sahte-twitter

 

Ali Yeşildağ’ın videolarını paylaşan Cevheri Güven de 9 Mayıs 2023 tarihli tweetinde bahsi geçen hesabın Ali Yeşildağ’a ait olmadığını düşündüğünü aktarmış:

“Benim bildiğim Ali Yeşildağ’ın sosyal medya hesabı yok. Hatta ilk videoda “Benim sosyal medya hesabım yok. Gençlerin deyimiyle tam Boomerım” demişti. Dolayısıyla sosyal medyada Ali Yeşildağ adına açılan hesaplar ona ait değil bence. Tarzı da değil.”

“Arkadaşlar @Ali_Yesilda hesabı sahte bir hesaptır. Ali Yeşildağ’ın sosyal medya hesabı yok. Bu hesap daha önce Deli Çavuş hesabını taklit ediyordu, sonra Muhammed Yakut hesabını taklit etti. En sonunda ismini değiştirip Ali Yeşildağ’ı taklit ediyor. Operasyonel sahte bir hesap.”

 

Özetle, sosyal medya kullanmayan ünlüler adına açılan sahte hesaplar üzerinden takipçi topladıktan sonra profili  gündemdeki kişileri taklit eder biçime dönüştüren malûm şebeke bu defa Ali Yeşildağ’a odaklanmış.

 

Ali Yeşildağ’ın iddialarının iftira olduğunu ileri süren Yeşildağ Ailesi adına yapılan açıklama şu şekilde:

“05-05-2023 tarihinde sosyal medya platformlarında Ali Yeşildağ- 1 ifşaları ismi ile Fetö firarisi Cevheri Güven tarafından YouTube ve Twitter üzerinden hukuka aykırı yalan ve iftira yayını yapılmıştır.

Her şeyden önce Türkiye Cumhuriyeti Devleti 14-05-2023 tarihinde Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği genel seçimlerine gitmektedir. Bu süreç içerisinde seçimlere etki etmek için TERÖR ÖRGÜTLERİ tarafından çeşitli açıklama, video paylaşımlarının yapıldığı kamuoyunun malumudur. Bu yapılan yayınların tamamı, sabıkalı ve amiyane tabir ile suç makinesi tabir edilecek kişiler seçilerek yapıldığı bilinmektedir.

Ali Yeşildağ, Yeşildağ ailesinin bir ferdi olmakla beraber ailemiz ile hiçbir organik bağı yoktur ve kendisi halen Bursa, Ankara ve İstanbul mahkemelerinden SİLAHLA YAĞMA, YAĞMA, KASTEN ADAM ÖLDÜRME, TASARLAYARAK ADAM ÖLDÜRME, İFTİRA ve buna benzer ağır suçlardan almış olduğu cezalar nedeniyle aranmakta olup şu ana kadar yakalanamadığı bilinmektedir. 1987 yılında Bursa üçüncü ağır ceza mahkemesince kasten adam öldürme suçundan 10 yıl ağır hapis cezasına çarptırılan Ali Yeşildağ’a, 2015 yılında Ankara 12. Ağır ceza mahkemesince tasarlayarak adam öldürme suçundan 12 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Ali Yeşildağ, dört ayrı silahlı gasp ve yağma suçundan ise, toplam 27 yıl 8 ay hapis cezası almış bir hükümlüdür. Kendisi hayatının 17 yılını cezaevlerinde geçirmiş, geri kalan cezalarını çekmemek için FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNDEN yardım alarak kaçmakta olup diyetini bu video ile ödemeye çalışmaktadır.

Kendisinin yukarıda anlatıldığı üzere, ailemizin şerefine ve haysiyetine halel getirici yaşam tarzı nedeniyle ilişki irtibatının kesilmesi ile beraber senelerdir ailemizin bir kısım fertlerine karşı duymuş olduğu kin ve öfke, kendisini terör örgütlerinin maşası haline getirmiştir.

FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ üyesi olup halen yurtdışında kaçak olarak yaşayan Cevheri Güven isimli terör örgütü mensubunun Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Sayın CUMHURBAŞKANIMIZ ile ilgili sosyal medyada yapmış olduğu iftira yayınları da kamuoyunun malumudur. Ali Yeşildağ’ın bu örgüt mensubu ile aynı şekilde aynı hareket tarzı ile tamamen yalan ve iftiradan ibaret videoları kamuoyunda algı yaratmaya yönelik olduğu anlaşılmaktadır. Yayınlanan bu videonun yine FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ iltisaklı olduğu bilinen Erk Acarer ve diğer birçok FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ iltisaklı hesaplardan peş peşe aynı anda yayınlanması da bunun açık bir göstergesidir.

Tüm bu bilenen gerçekler ışığında, seçim arifesinde ailemiz ve Sayın CUMHURBAŞKANIMIZ ile ilgili TÜRKİYE Cumhuriyeti Devleti SİYASETİNİ VE SEÇİMİNİ dizayn etmeye yönelik FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ menşeili yalan ve iftira yayımından dolayı derin üzüntü içerisinde olduğumuzu bildirir, yapılan yayın ve yayınlar hakkında her türlü yasal haklarımızı saklı tuttuğumuzu ve gerekli hukuki mekanizmalara başvuracağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.

YEŞİLDAĞ AİLESİ”

 

Yorumunuzu yazınız...