Görselin Ünlü Hollywood Aktörlerinin ve Aktrislerinin 94. Oscar Ödülleri Töreni’nde Will Smith’in Chris Rock’a Attığı Tokata Verdiği Tepkiyi Yansıttığı İddiası Doğru Değil

Yanlış İddia

 

Bu yıl 94.sü düzenlenen Oscar Ödül Töreni’ne ünlü aktör Will Smith’in komedyen Chris Rock’a attığı tokat damga vurdu.

En İyi Erkek Oyuncu ödülüne lâyık görüldüğü Oscar ödül töreninde Will Smith, eşi Jada Pinkett Smith’in hastalığı nedeniyle sıfıra vurulmuş saçıyla ilgili şaka yapan Chris Rock’a sahnede “karımın adını lanet ağzına alma” diye bağırarak tokat atmıştı.

 

will smith chris rock tokat

 

Daha sonra, ödül konuşmasında “Sanat, hayatı taklit eder. Çılgın baba gibi görünüyorum, tıpkı söyledikleri gibi. (Filmdeki rolüne atfen) Richard Williams için söyledikleri gibi, çılgın bir babaya benziyorum ama sevgi bazen insana çılgınca şeyler yaptırır” sözleriyle özür dileyen Smith “Umarım Akademi beni geri çağırırdemişti.

Daha önceden planlanmış bir mizansen sanılan bu hadise elbette büyük ilgi ve tepki çekti.

İlk görüşte bir parodi sanılan bu tokat hadisesinin ardından, ödül töreni katılımcısı diğer ünlülerin verdiği tepkiye ait olduğu sanılarak aşağıdaki görsel yaygın şekilde paylaşılmıştı:

 

la la land oscar yanlis anons tepki

 

Hatalı aktarım içeren paylaşım örnekleri şöyle sunulabilir:

“Oscar töreninde Chris Rock, Will Smith‘in eşi Jadea’ya, “Saçını ne güzel tıraş etmişsin, G.I Jane 2’de görmek isterim” esprisi üzerine Will Smith sahneye çıkıp Rock’a şaplağı ve misafirlerin tepkisi! Akıllara Sevda Demirel’in Hande Ataizi’ne “Ne dedin sen” şaplağı geliyor!”

“Will Smith Chris Rock’a tokat atarken ünlülerin tepkileri”

“Will Smith Chris Rock’a tokat atarken ünlülerin tepkileri. #Oscars #Oscar #Oscar2022”

 

will smith chris rock tepki

 

Halbuki, Oscar Ödülleri Töreni’nde Will Smith’in Chris Rock’a attığı tokata verilen tepkilere ait sanılarak paylaşılan görsel aslında 2017 yılında En İyi Film Oscarı için Moonlight yerine La La Land’in anons edilmesi hadisesine yönelik tepkileri yansıtıyor.

 

la la land yanlis anons tepki
Kaynak: malditobulo

 

ryan gosling
2017 Oscar Törenlerinde başrol oyuncusu olduğu La La Land’in yanlışlıkla en iyi film ödülü kazananı olduğu anonsunun ardından Ryan Gosling (CHRIS PIZZELLO/INVISION/AP)

 

2017 oscar torenleri

 

Warren Beatty ve Faye Dunaway’in yanlış filmi anons ettiği 2017 Oscar Ödül Töreni “unutulmaz skandallar” arasında yerini almıştı.

 

 

Ödül törenini sunan Jimmy Kimmel, kendi programında bu ilginç anda neler yaşandığını şöyle anlatmıştı:

 

 

İLAVE:

Will Smith’in Crish Rock’a vurduğu sırada ‘Nicole Kidman’ın verdiği tepki’ diye paylaşılan fotoğrafın Oscar Töreni’nin başlarında çekildiği, hadise esnasında Kidman’ın eşinin ceketiyle oturduğu; ancak paylaşılan fotoğraflarda Kidman’ın ceket giymediği anlaşılmıştı.

 

Yorumunuzu yazınız...