Ünlü Hollywood Aktörü Johnny Depp’in İran’da Aşura Matem Töreninde Görüntülendiği İddiası Doğru Değil

İran’da aşura matem töreninde görüntülenen kişi Johnny Depp değil, Amin Sales adlı İranlı model.

Yanlış İddia

 

İran’da Hz. Muhammed’in torunu Hüseyin ve 72 yakınının öldürülmesi sebebiyle her sene Muharrem ayının 10. gününde düzenlenen matem töreninde ünlü aktör Johnny Depp’e benzeyen bir kişinin görüntülendiği video sosyal medyada ilgiyle karşılandı.

 

 

Video yanlış yorumlanarak, matem törenine katılan kişinin fiziki görünüşüyle benzerlik taşıdığı Johnny Depp’in İran’da bulunduğunu sananlar oldu (Görüntüdeki kişinin Johnny Deep’e benzeyen biri olduğunu söyleyenlerin yanı sıra, eski eşi Amber Heard ile boşandıktan sonra Johnny Deep’in İran’a yerleşip matem törenine katıldığını iddia edenler de olmuş).

 

Solcu Gazete:

“‘Johnny Depp’ İran’daki Aşura matem töreninde görüntülendi;”

 

johnny depp asura toreni

 

Tören ritüelini yerine getirirken görüntülenen İranlı şahıs, yüz yapısı, saçı, bıyığı ve sakalıyla Depp’e büyük benzerlik taşıyor.

 

johnny depp benzeri

 

iran johnny depp benzeri

 

Ancak, videoda Aşura matem töreninde görüntülenen kişi Johnny Depp değil, Hollywood yıldızına benzerliğiyle dikkat çeken Amin Sales adlı İranlı model.

 

amin sales

 

Tarzı ve görünüşü Johnny Depp’e benzeyen Amin Sales, Instagram profilinde bu duruma dair aktarımları hikâye olarak paylaşmıştı.

 

amin sales johnny depp

 

Yorumunuzu yazınız...