ABD’nin Miami Kentinde Trafikte Araçların Önünden Geçerken Görüntülendiği Sanılan Uzaylı Yaratık Videoya Dijital Müdahaleyle Eklenmiş

 

 

Son günlerde sosyal medya platformlarında ABD’nin Florida eyaletindeki Miami kentinde uzaylı yaratıkların görüldüğü iddiasıyla bazı görüntülerin paylaşıldığına şahit oluyoruz.

 

James Cameron’ın Aliens adlı bilimkurgu film serisindeki ya da Yarının Sınırında (Edge of Tomorrow) adlı filmdeki yaratıkları andıran uzaylının Miami sokaklarında dolaştığı sanılarak paylaşılan görüntüler şu şekilde:

 

 

 

Görüntüyü aktaran paylaşım örnekleri:

 

tekin (@tekin__a): “Dünyaya İlginç Şeyler İzletiyorlar 51. Bölge Çok Aktif Çalışıyor 2024 Yılında Daha Fazla UFO/Uzaylı Görselleri Göreceğinizi Daha Önce Defaatle Söylemiştik İstila Korkusu Yaratmaya Çalışacaklar Beraberinde Birlikte Mücadele Etmeliyiz Algısı Yaratacaklar Ve Beraberinde Tek Devlet”

 

 

 

Anatomistler (@anatomistler): “#MiamiMall de görüldüğü iddia edilen uzaylı hakkında yeni videolar geliyor. #Aliens #AliensInMiami”

 

 

 

Söz konusu görüntüler genelde absürt komplo teorilerini paylaşan sosyal medya kullanıcıları tarafından “sahte uzaylı saldırısına hazırlık çalışması” olarak nitelendi.

 

Serdar (@serdaremsc): “birkan gün önce Miami Alışveriş Merkezi’nde yaratık görüldüğü ihbbarıyla 100’lerce polis olay yerine gitmişti, yaratığın görüntüsü sızdırılmış,sizce olmuşmu? bence olmamış, sahte uzaylı saldırısına hazırlık çalışmaları bunlar,inanmayın herşey bir aldatmaca.”

 

 

 

Uzaylı yaratığın görüldüğü videonun ABD’nin Miami kentinde kaydedildiği iddiası doğru değil.

 

Uzaylı yaratıkların görüldüğü sanılan görüntüler ne gerçek ne de güncel.

 

 

 

Blue Beam” ile de ilişkilendirilen düşük çözünürlüklü ilginç yaratık videosu dijital müdahale içeriyor.

 

Uzaylı yaratığın görüntülendiği sanılan videolar korku odaklı kâbus temalı sürreal içerikler üreten Shortest Blockbusters adlı profil tarafından hazırlanmış.

 

Söz konusu görüntüleri içeren paylaşımlarda “Bilgisayar üretimli imgeleme” (“computer-generated imagery” – CGI) ve görsel efektle (“visual effects” – VFX) açıklamaları kullanılmış.

 

Uzaylı yaratığın otoyolda ve bahçede yürürken görüldüğü video 10 Eylül 2020 tarihinde paylaşılmış.

 

uzayli-yaratik-goruntu

 

 

alien-goruntu

 

Gece kaldırımda bir insanı takip eden uzaylının güvenlik kamerasına yakalandığı sanılan video ise 22 Aralık 2020 tarihinde paylaşılmış.

 

 

uzayli-yaratik-guvenlik-kamerasi

 

 

“Shortest Blockbusters” adlı “Bilgisayar üretimli imgeleme” (“computer-generated imagery” – CGI) sanatçısına ait TikTok, Youtube ve Instagram gibi sosyal medya platformlarında benzer birçok sahte görüntüye rastlanabiliyor.

 

Paylaşılan videoda, otomobillerin önünden geçen sahte yaratığın gölgesinin çevredeki ışıklarla ve araç farlarıyla uyumlu olmadığı da görülüyor.

 

Ufoofinterest müstear isimli kullanıcı 2020 yılında dolaşıma giren görüntülerin gerçek arka planını aktarmıştı:

 

 

Yorumunuzu yazınız...