Fotoğrafta Kur’an-ı Kerim Okurken Görülen Şahsın Çiftlik Bank Dolandırıcısı Mehmet Aydın Olduğu İddiası Doğru Değil

Fotoğrafta Görülen Kişi İzmir’de Yaşayan İmam Hatip Okulu Öğrencisi Tamer Kurtuldu

Yanlış İddia

 

Çiftlik Bank skandalı ile adını duyuran, kamuoyunca “Tosuncuk” lakabıyla tanınan Mehmet Aydın’ın küçükken Kur’an-ı Kerim okurken çekildiği iddiasıyla paylaşılan fotoğraf hakkındaki gerçeğe değinelim istedik…

Mehmet Aydın’ın küçüklüğüne ait olduğu iddiasıyla paylaşılan fotoğraf şu şekilde:

 

tamer kurtuldu kuran okurken

 

Anılan fotoğrafı Mehmet Aydın’a ait olduğu sanarak aktaran paylaşımlardan örnekler şöyle sunulabilir:

 

“Tosuncuk kuran okuyor ve Tosuncuk cennete. #BokÇalıyorŞerefsizler”

 

tosuncuk kuran okuyor

 

“Her şey böyle başladı ! Tosun’dan selamlar var”

 

tosuncuk kuran okuyor

 

“Son 20 yılı tek kareye sığdır ve anlat deseler sanırım seçimim bu fotoğraf karesi olurdu. #tosuncuk”

 

tosuncuk kuran okurken

 

“Sen de Kuran okuyarak cennete gidebilirsin”

 

tosuncuk kuran

 

Sanılanın aksine Çiftlik Bank adı altında binlerce kişiyi dolandıran Mehmet Aydın’a ait olduğu iddiasıyla paylaşılan fotoğraf, İzmir’de yaşayan 2001 doğumlu Tamer Kurtuldu’ya ait.

 

tamer kurtuldu

 

İzmir’de yaşayan İmam Hatip Okulu Öğrencisi Tamer Kurtuldu’nun Kur’an-ı Kerim okurken 20 Eylül 2018 tarihinde çekildiği fotoğraf,  Mehmet Aydın’ın kadınlarla yan yana olduğu bir fotoğrafla birleştirilerek sosyal medyada paylaşılmıştı.

Tamer Kurtuldu, fotoğrafını fotomontaj ve caps yaparak paylaşanlar hakkında Torbalı Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu.

 

tamer kurtuldu mehmet aydın

 

İHA, Tamer Kurtuldu’nun suç duyurusunda bulunduğu anı görüntüleyip kendisinden konu hakkında demeç almıştı:

 

 

Yaşadığı olayı yüzünden hem kendisinin hem de ailesinin çok üzgün olduğunu dile getiren Tamer Kurtuldu şu ifadeleri kullanmıştı:

“Birkaç gün önce benim fotoğrafımı alıp sosyal medya üzerinden Çiftlik Bank dolandırıcısı Mehmet Aydın’ın küçüklüğüymüş gibi paylaşmaları beni çok üzdü. Bu sitelerin hepsini savcılığa verdim, şikayetçi oldum. Sosyal medya sitelerindeki yapılan yorumlarda da baya bir küfürler ve hakaretler yağmış. Okulda da arkadaşlarım şakalaşıyorlar, olsun şakalaşsınlar. İnşallah yapanlar bulunur cezalarını çekerler”

 

“Bu tür durumlar olmasın. Benim yerime başka birisi de mağdur olabilir. Nasıl yapıyorsunuz. Elimde bir Kuran-ı Kerim var. O fotoğrafla soldaki fotoğraf uymuyor. Bana saygınız yoksa bari elimdeki o Kuran-ı Kerim’e bir saygınız olsun. Yorumlarda dini hakaretler var. Olmuyor bu şekilde yapmayalım. Sosyal medya bazen iyi bazen kötü olabiliyor işte kötü bir insanın bir tanesi bize düştü. Bir daha böyle bir durumun olmamasını rica ediyorum”

 

* Kapak görseli: Haberler.com

Yorumunuzu yazınız...